HC Benátky nad Jizerou - HC Olomouc 2:1 SN

Bojovnému utkání Benátek s Olomoucí, které se divákovi muselo líbit, chybělo snad jen více gólů. Obrany v čele s oběma brankáři Vošvrdou a Kašíkem předvedly vynikající výkon, a tak zápas dospěl až do nájezdů. Jely se pouze dvě série, jelikož oba benátečtí hráči skórovali, zatímco ani jeden olomoucký hokejista na Tomáše Vošvrdu v penaltě nevyzrál. Benátky tak stáhly ztrátu na čtvrtou Jihlavu na tři body a v příštím kole se vydají k zápasu do Berouna.

Milan Černý, trenér Benátek: „Zápas byl zhruba podle našich představ. Mužstvo Olomouce považuji za jedno z nejkvalitnějších v první lize. Splnili jsme to, co jsme chtěli. Možná jsme se mohli dostat do většího vedení než do jednobrankového. To byla patrně příčina, proč jsme nezvítězili v základní hrací době. Již před tím gólem měli hosté tlak a my se dostávali do problémů. Samozřejmě vyrovnávacímu gólu předcházela naše chyba, ale soupeř za tím vyrovnáním šel. Myslím si, že jsme dnes dobře ubránili olomoucké přesilovky. V prodloužení jsme měli početní výhodu, kterou jsme ale nedokázali využít. O penaltách se říká, že jsou určitou mírou náhody. Dnes si ale myslím, že jsme v nich jednoznačně byli lepší. Ze strany gólmana tam byla velká jistota a oba střelci nezaváhali.“

Branky a nahrávky: 23. Liška (Pabiška, Skalický), rn. Král 50. Selingr (Dopita, Kucharczyk).

Rozhodčí: Schmejkal - Jílek, Šperl. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 395.

Benátky: Vošvrda Jaroměřský, Vitásek, Říha, Vála, Niko, Pabiška Liška, Král, Klimt, Skalický, Skořepa, Jonák, Vlach, Jech, Kopic, Weiss, Kouřil, Kellner.

Olomouc: Kašík Janáček, Nedbálek, Bartoň, Ondrušek, Lhotský, Kotvan, Staněk Kucharczyk, Dopita, Selingr, Pekr, Ministr, Herman, Kolouch, Haluza, Pšurný, Kucsera, Marosz, Zbořil.

TOMÁŠ NEJEDLO