HC Benátky nad Jizerou – Stadion Litoměřice 4:1

Po třech venkovních zápasech se prvoligoví hokejisté Benátek vrátili na domácí led a hned návrat oslavili tříbodovým vítězstvím.

Práce to však byla složitá, Litoměřičtí se Středočechům vyrovnali i ve střelbě, avšak v tom nejdůležitějším, ve skóre, byly lepší Benátky. Ač se brankář Přikryl často překonával, cestě čtyř pukům do své klece nedokázal zabránit, a tak hráči s kalichem na prsou podlehli nakonec 1:4.

Skóre se v prvním dějství měnilo pouze jednou. Tomáš Mrkvička zamířil z prostoru mezi kruhy přesně pod horní tyč a otevřel gólový účet utkání. Domácí první branka vybídla ke zvýšení aktivity. Žádný další kotouč se jim už do branky dostat nepodařilo. Hosté mohli ještě před přestávkou vyrovnat. Změnu stavu však nepřinesl ani únik v oslabení v podání Haška, ani rána Kříže v přesilovce.

Na další gól si museli diváci počkat až do 26. minuty. První střela Petra Horčičky byla ještě zblokována, na druhý pokus však již dokázal rozvlnit síť v domácí brance. Ještě před polovinou utkání se ale Benátky dostaly znovu do vedení.

Na trestné lavici právě seděl Jaroslav Hašek, když od modré vystřelil David Štich a Přikrylovi kotouč vypadl. Před odkrytou brankou měl poté snadnou práci Josef Skořepa, který už pouze zametl puk za brankovou čáru.

Domácí byli znovu ještě více nabuzeni a začínali nad utkáním přebírat kontrolu. Litoměřický útok přestal být nebezpečný a šance si vytvářeli pouze Benátečtí. Další gól mohli přidat domácí dokonce při dvojnásobném oslabení, ale Klimt na Přikryla tentokrát nevyzrál a ztroskotal na jeho pravém betonu.
Litoměřičtí ještě měli šanci na obrat, ovšem o tuto možnost se připravili nástupem do třetí dvacetiminutovky. Góly Jana Jaroměřského a Petra Kicy dělilo ve 41. minutě pouhých osmadvacet sekund. Stadion po těchto dvou brankách sáhl ke střídání brankářů a Přikryl přepustil své místo v brankovišti Vojtěchu Sklíbovi, který si připsal svůj letošní premiérový start. Naději mohl pro Litoměřice ještě vykřesat Lukáš Rindoš, který získal puk v útočném pásmu a jel sám na Stejskala. Dokázal si položit domácího brankáře, ale dostal se mimo ideální střelecký úhel a už nedokázal zakončit. Do závěrečné sirény už žádný gól nepadl a výsledek 4:1 rozhodl o zisku tří bodů pro Benátecké.

Branky a nahrávky: 12. Mrkvička (Bortňák), 30. Skořepa (Štich, Král), 41. Jaroměřský (Jonák, Král), 41. Kica (Bortňák, Pavlů) - 26. Horčička (Slížek, Rindoš).

Rozhodčí: Kubeš - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 396. Střely na branku: 38:37.

Benátky:
Stejskal - Štich, Pavlů, Vála, Jaroměřský, Mrkvička, Ulrych, Niko, Vitásek - Jonák, Král, Klimt - Skalický, Skořepa, Vařecha - Kellner, Liška, Kopic - Bortňák, Bulíř, Kica.

Litoměřice: Přikryl (41. Sklíba) - Vobořil, Boháč, Evan, Drábek, Ketner, Kříž, Hora, Martinka - Horčička, Slížek, Rindoš - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Kloz, Gengel - Kafan, Hlusička, Tůma.

TOMÁŠ NEJEDLO