Ve středu se hrál v Benátkách nad Jizerou zápas dvou celků z opačných pólů tabulky. Zatímco Benátečané jsou až patnáctí, jejich soupeř z Litoměřic vede celé startovní pole druhé české nejvyšší soutěže. V zápase samotném pak ale rozdíl několika tabulkových pater znát nebyl. Favorit utkání sice vyhrál, avšak rozdílem pouhého dvou branek 4:2, když tu poslední dal ještě do prázdné branky při domácí hře bez brankáře.

Jiří Lehečka
Lehečka je dva vyhrané sety od účasti na Australian Open

Úvod ale patřil přeci jenom hostům. Ty poslal v 10. minutě do vedení v nabídnuté dvojnásobné početní výhodě Riku Sihvonen. Za domácí mohl odpovědět z kraje druhé periody zkušený Lukáš Pabiška, ale trefil jenom tyčku. To mohlo domácí o chvíli později mrzet, protože hosté využili záhy druhou přesilovku a odskočili na rozdíl dvou branek. V závěru druhé části hry se také dočkali domácí, kteří zásluhou Radka Dudy, který prostřelil brankáře Sklíbu střelou mezi betony.

Hosté si vzali dvoubrankový náskok zpět deset minut před koncem zápasu, kdy se prosadil Josef Koláček, který byl u dlouhého puku mezi útočnými kruhy rychleji než vyjetý brankář Král. Benátky se ale z laciného gólu oklepaly hodně rychle – za 37 vteřin vrátil zápas do jednobrankové ztráty Adam Dlouhý. Srovnat mohl Průžek, ale v samostatném úniku minul branku. Domácí tlačili, ale v závěru ještě jednou inkasovali do odkryté branky z hole Martina Procházky.

HC Benátky nad Jizerou – HC Stadion Litoměřice 2:4

Branky a nahrávky: 39. R. Duda (D. Král), 51. A. Dlouhý (Žůrek, Aubrecht) – 10. Sihvonen (R. Přikryl, M. Kadlec), 25. O. Procházka (Kracík, Klikorka), 50. Koláček (Berka, P. Marcel), 60. Martin Procházka (Kracík). Rozhodčí: Vrba, Zavřel – Otáhal, Sedláček. Vyloučení: 5:7. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 190.