„Pro nás to jsou důležité body z venkovního ledu. Jsme moc spokojení,“ shrnul utkání jeden z trenérů Benátek Antonín Nečas.

Oba sobotní protivníci bojovali o třetí vítězství v řadě. Sérii se podařilo prodloužit hostům, přestože v úvodu tomu nic nenasvědčovalo. Středočeši se sice rychle ujali vedení, jinak ale patřilo první dějství jednoznačně Drakům, kteří měli více ze hry a většinu času drželi kotouč na svých hokejkách. Podařilo se jim také otočit skóre a do kabin šli s náskokem 3:1. A to ještě domácí stačili zahodit několik dalších šancí.

„První inkasovaný gól nás probral, do té doby to bylo takové nijaké. Potom jsme hráli velice dobře,“ prozradil trenér Šumperku Martin Janeček.

Jenže… Druhá část zastihla šumperské hráče v těžkém útlumu, všude byli najednou pozdě a iniciativu zcela přenechali soupeři. A Benátky toho náležitě využily. Nejprve v přesilovce snížily na rozdíl gólu, záhy srovnaly a v další početní výhodě se opět ujaly vedení. Na tyto tři branky hostům stačily necelé tři a půl minuty.

„Na začátku druhého dějství jsme hodně laxně odehráli přesilovku a tady se všechno obrátilo proti nám. Soupeře jsme dostali na koně a pak už trochu tahali za kratší provaz. Bylo vidět, že některým klukům chybí síla, když ve čtvrtek někteří byli ještě na antibiotikách, ale na sestavu se nechceme vymlouvat. Do toho se přidala nekázeň, udělali jsme zbytečné fauly. Pokud chceme vítězit, musíme hrát v pěti,“ dodal smutně lodivod Draků.

Ve třetí části se sice povedlo Šumperku srovnat krok díky šťastné střele Martina Pěnčíka, farma Liberce ale byla nadále mimořádně produktivní v přesilovkách a další trefa v této herní situaci nakonec znamenala vítězný zásah Benátek.

V samotném závěru mohli Draci duel ještě zdramatizovat, když po faulu na unikajícího Vachutku nařídil sudí trestné střílení, které však domácí kapitán Denis Kindl neproměnil. Nic na výsledku 4:5 pak nezměnila ani závěrečná šumperská power play.

„Očekávali jsme těžké utkání, které jsme si sami zkomplikovali v první třetině. Druhá třetina se nám povedla mnohem lépe, dokázali jsme srovnat krok se Šumperkem,“ liboval si Nečas. Chválil nejen brankáře Krále, ale také úspěšnost přesilovek, s nímž až dosud Pojizeřané spíše bojovali. „Koncovka nás trápila nejen v přesilových hrách, ale celkově máme málo vstřelených branek. V tréninku jsme se na střelbu hodně soustředili a dnes to přineslo ovoce.“

Draci Pars Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 4:5 (3:1, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Kindl (Žálčík, Vildumetz), 9. Furch (Rutar, Řezáč), 18. Žálčík (Kindl, Drtil), 43. Pěnčík – 5. Čermák (Dlouhý, Jansa), 28. Dlouhý (Kolmann, Špaček), 29. Jansa (Žůrek, Čermák), 30. Pabiška (Dušek, Špaček), 48. Dušek (Dlouhý, Špaček). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – Kučera, Kráľ. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:3. Diváci: 1115.

Šumperk: Holík – Dudycha, Drtil, Březák, Hrachovský, Řezáč, Rutar – Vildumetz, Kindl, Žálčík – Furch, Kohút, Scheuter – Antoníček, Pěnčík, Horký – Spratek, Vachutka. Trenér: Martin Janeček.

Benátky: Král – Kolmann, Bukač, Kunst, Aubrecht, Štibingr, Žůrek – Klapka, Dušek, Špaček – Pabiška, Čederle, Wiencek – Čermák, Jansa, Dlouhý – Křepelka, Kalaj, Vomáčka. Trenér: Valdemar Jiruš.