Lepší úvod si snad ani Kladenští nemohli ani přát. Hned ve druhé minutě využili vyloučení domácího Maiera. Z pozice u tyčky kotouč za zaskočeného Schwarze protlačil Kubík. O necelou minutu později Rytíři měli hrát druhou přesilovou hru. K ní už nedošlo, když Hajný z mezikruží přesně zacílil do růžku Schwarzovy branky.

Na nedisciplinovanost Benátečtí doplatili i potřetí. Machač z rohu předložil puk Kubíkovi a ten se nemýlil.

Na své šance si domácí přišli až po polovině první třetiny, kdy se faulů začali dopouštět i hosté z Kladna. Obránci Kolmann s Hanouskem pálili od modré pouze do betonů připraveného Cikánka, Špaček v jasné šanci netrefil poskakující puk.

O chvíli později prožili gólovou radost i domácí. Duda za bránou snad obral univerzála Svedlunda a dobře si poradil i Cikánkem.

Do druhé třetiny domácí už vstoupili lépe. Do míst před branku dostal puk Najman. Z bezprostřední blízkosti ale Cikánka nepřekoval. Ačkoliv se hra ve druhé části vyrovnala, branku opět vsítili jako první hosté. Po kombinaci se kotouč dostal až na hůl kladenského kapitána Strnada, který zkušeně překonal Schwarze.

Zlepšená hra domácích se projevila i na skóre. Po střele od modré Cikánek vyrazil puk pouze před své betony. Husa si ale prokázal přehled a Cikánek na jeho dorážku už neměl šanci.

I Benáteckým se povedlo vstřelit dva góly v rychlém sledu. Průžek ukázal důraz před brankou a ze skrumáže protlačit puk až do hostující branky, čímž snížil na rozdíl pouze jediné branky.

Ovšem ještě do druhé sirény se nechal podruhé v zápase vyloučit domácí bouřlivák Duda. A Rytíři podruhé jeho vyloučení dokázali využít. Z velkého úhlu vystřelil Machač a po zvláštních odrazech skončil puk až za zády překvapeného Schwarze.

Hned ze začátku třetí třetiny mohl být rozdíl opět už jen jednogólový. Chrtek se Špačkem ujeli do přečíslení, které druhý jmenovaný dobře zakončil, ale Cikánek předvedl neskutečný zákrok a gólu tak zabránil.

Třetí třetina byla skoupá na velké šance. Zajímavější situace přinesl až závěr zápasu. A rovnou gólovou – po návratu vyloučeného Dudy Strnad našel přesnou přihrávkou Vampolu, který prostřelil Schwarze. Další šanci měl Duda, který pláchl hostující obraně. S brankářem si však už neporadil.

Zápas pak zhodnotil domácí kouč Jiří Kudrna: „Prohrávat při kvalitě našeho soupeře v páté minutě 0:3, to je jak ze zlého snu. Poté jsme se zvedli a snažili jsme se se zápasem něco udělat. Kluci bojovali, dřeli a dostali jsme se na kontakt, ale když se nám to povedlo a snížili jsme, tak soupeř znovu odskočil.“ A dodal: „Opravdu škoda začátku, kdy jsme v první šestiminutovce darovali soupeři příliš luxusní náskok a škoda dobrých příležitostí, které jsme neproměnili.“