Už minulé střetnutí těchto klubů skončilo drtivým vítězstvím Energie 8:1 a i tentokrát si energetici zastříleli dosyta. Domácí téměř celých šedesát minut kontrolovali průběh utkání, ve druhé třetině se dokonce dostali do vedení 5:0 a mohli polevit v důrazu. Toho však dokázali Středočeši výborně využít a podařilo se jim dvakrát skórovat. Domácí si však zbytek utkání zkušeně pohlídali a po vítězství 8:2 zůstávají všechny tři body doma na západě Čech.

Po opatrné úvodní desetiminutovce rozjeli karlovarští hráči gólový brankostroj. Nejprve v 11. minutě po nahrávce Tuominena zasunul puk do odkryté branky Středočechů Petr Stloukal. O tři minuty později po nádherné kombinaci a nezištné přihrávce Fleka navýšil skóre Rachůnek a ten samý hráč po pěkné individuální akci 14 vteřin před koncem prvního dějství bekhendovou kličkou vstřelil svou druhou branku v zápase.

Tipsport extraliga: BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň.
Bruslaři doma zdolali Bílé Tygry

Po této brance vystřídal Stezku v brance Benátek Kořenář (mimo jiné draftovaný San Jose), ale ani ten neodolal pokračující kanonádě hráčů z lázeňského města. Skvělý večer dokonal ve 28. minutě Rachůnek, který opět po samostatném nájezdu završil svůj hattrick.

Mimo něj se ve druhé třetině ještě trefili Podlipnik a Balán, za hosty korigoval Plutnar.

Závěrečné dějství se již neslo v duchu exhibice, na konečných 8:2 upravil opět Balán a Honza Tomeček. Západočeši tak ve dvou domácích zápasech nastříleli Středočechům úctyhodných šestnáct branek.

„Na začátku jsme hráli to, co jsme chtěli, byli jsme aktivnější, měli jsme dobrý pohyb. Diváci dnes viděli pěkný hokej se spoustou hezkých gólů a jsem rád, že se nám to před domácími fanoušky povedlo,“ hodnotil zápas domácí kouč Tomáš Mariška. Ten benátecký na pozápasovou tiskovku vůbec nedorazil.

Benátky tak aktuálně mají nepříznivou sérii čtyř prohraných utkání v řadě. Zlomit jí mohou už dnes, kdy hrají v Prostějově a hned ve středu doma přivítají silné Kladno.

WSM liga – 18. kolo

Benátky n. J. – Ústí n. L. 4:6
Branky a nahrávky: 11. Stloukal (Tuominen, Davídek), 14. T. Rachůnek (Flek), 20. T. Rachůnek (Sičák, Gríger), 23. Podlipnik (Skuhravý, Sičák), 28. T. Rachůnek (M. Rohan), 40. Balán (T. Rachůnek, Flek), 53. Balán (T. Rachůnek), 54. J. Tomeček (Kohout) – 39. Plutnar (Chrtek), 43. Hrníčko (Pyrochta, Z. Král). Rozhodčí: Doležal, Kopeček – Lučan, Maštalíř. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:2. Diváci: 2284. Střely: 34:21.
Karlovy Vary: F. Novotný (Závorka) – Krejčí, Sičák, M. Rohan, Podlipnik, J. Tomeček, T. Kvapil – T. Rachůnek, Balán, Flek – Stloukal, Gríger, Kohout – Vachovec, Skuhravý, Gorčík – T. Rohan, Tuominen, Davídek.
Benátky: Stezka (21. Kořenář) – Kunst, Husa, Jan Bednář, Plutnar, Maier, Pyrochta – A. Dlouhý, Z. Král, Hrníčko – Jeník, Bittner, Psota – D. Špaček, Chrtek, Hrabík – Bělohorský, R. Veselý, Wiencek.