Benátky - Beroun 2:3

Hokejisté Benátek podlehli ve svém prvním přípravném utkání před startem I. ligy Berounským Medvědům. O výhře hostujícího celku rozhodly úspěšně sehrané přesilové hry. Vítězný tým v nich vstřelil všechny tři branky.
Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy zajistil vedení Medvědům Tvrzník. Odpověď domácích přišla o dvě minuty později, kdy přihrávku L. Tondra usměrnil do sítě Gajda. Ještě do první sirény ovšem Křesťan vrátil vedení na stranu hostujícího celku.

Na 1:3 upravil znovu M. Tvrzník. Naději na zvrat přinesla 44. minuta a v ní branka Pabišky. Jenže to bylo ze strany domácích vše. K vyrovnání nevedla ani power play.

„Duel nesl všechny znaky úvodního zápasu,“ poznamenal prezident benáteckého klubu Bohumil Bartoň a dodal: „V našem týmu dostala příležitost celá řada mladých hráčů. Ta sestava se bude postupně tvořit. Je to vyloženě věc v kompetenci trenérů a manažera. Podle mého soudu chytal velmi dobře brankář Stejskal. Ukázala se i celá řada nadějných hráčů. Chce to trpělivost.“

Už v pátek čeká HC Benátky další domácí zápas. Tentokrát od 18 hodin proti Písku.

Branky: 14. Gajda (L. Tondr), 44. Pabiška (Tomášek, Stehno) – 12. Tvrzník (Martinec, Slížek), 20. Křesťan (Hertl), 35. Tvrzník (Slížek, Malý). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:3. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:2, 0:1, 1:0.

HC Benátky: Stejskal – Klouček, Kolman, Gajda, Kajínek, Urlich, Mrkvička, Hataš, Hobza – Pabiška, Tomášek, Stehno – L. Tondr, Bacovský, Hudíček – Tománek, Malinský, Marnota – Varga, Kopic, Liška. Trenér Petr Haken, asistenti Luděk Škaloud a Antonín Nečas.