Běží 69. minuta druhého barážového utkání mezi Mladou Boleslaví a Ústeckými Lvy. Do konce prodloužení schází minuta a čtvrt a brankář Dušan Salfický vyjíždí ve vlastní třetině za pukem. Osudový okamžik. Salfický padá a puk stihne o mantinel odrazit jen na hokejku Michala Důrase. Akce pokračuje, agilní útočník Boleslavi objede dva bránící hráče a mezi brankářovy betony dává vítězný gól. Ze Salfického se rázem stává smutný hrdina zápasu.

„Jestli si něco vyčítám? Raději bych nevyjížděl… Mohl jsem puk zalehnout, ale bylo to za puntíky, takže to nešlo. Chtěl jsem ho odpálit, ale upadl jsem. Byla to prostě smůla,“ nechal se na serveru hokej.cz slyšet zklamaný ústecký gólman.

Právě jeho minela stála Ústecké Lvy lepší výsledek. Na druhou stranu ale právě on dlouho držel tým nad vodou.

 Když Důras ve 24. minutě klání otevřel skóre, ztratili Lvi koncentraci. Jen díky duchapřítomnosti Salfického nedostali vzápětí z hole Handlovského druhou branku. Do konce zápasu pak předvedl ještě několik klíčových zákroků a v poslední třetině se se spoluhráči mohl radovat z vyrovnání. „Ve třetí třetině jsme byli aktivnější. Neříkám, že lepší, ale hodně jsme se snažili. Dokázali jsme si, že se s nimi dá hrát. O to víc mě mrzí, jak to dopadlo,“ litoval Salfický.

Jeho týmu se po porážce 1:2 v prodloužení vzdaluje sen o návratu do extraligy. Lvy nyní ale čekají dva domácí zápasy. „Musíme je oba vyhrát,“ má jasno Salfický.