Ideální scénář má pro boleslavské hokejisty dosavadní průběh baráže o udržení extraligy proti Ústeckým Lvům.

Boleslav totiž dokázala vyhrát oba domácí zápasy a ujala se v barážové serii hrané na čtyři vítězná utkání vedení 2:0. Domácí trenér Jaromír Šindel si oddechl, hlavně po prvním domácím zápase: „Měli jsme z úvodního zápasu velké obavy. Jsem hrozně rád, že jsme první krok zvládli.“

Poslední tým extraligy dokázal v prvním zápase zdolat vítěze nižší soutěže 3:0, ale průběh zápasu nebyl tak jednoznačný jako výsledek. Na ústeckých hráčích byla, především v první třetině, znát nervozita z důležitého zápasu. To Boleslav ji setřásla hned v úvodu zápasu, protože už po minutě a půl se trefil Klimenta.

Naproti tomu Ústečtí Lvi museli čekat na první zářez na pažbě až do šesté třetiny baráže. Zatím největšího hrdinu souboje o extraligu Marka Schwarze dokázali překonat až po 108 minutách. A Lvů najednou bylo plné hřiště. Hostující obránce Zeman řekl: „Vstřelená branka nám hodně pomohla. Ukázala nám, že se s Boleslaví můžeme rovnat.“ Třetí třetina druhého zápasu patřila Ústeckým, ale zápas nakonec opět urvala Mladá Boleslav. Hostující kouč Miroslav Hořava litoval: „Škoda, že jsme nedokázali vstřelit vítěznou branku.“

Tu naopak vstřelil těsně před koncem prodloužení zatím nejlepší barážový střelec Michal Důras. „Salfický tam trochu zaváhal a mně se podařilo přes obránce vyjet do dobré střelecké pozice a se štěstím brankáře překonat. Důras tak zatím zastínil osvědčené boleslavské střelce Nouzu s Handlovským, kteří se zatím v baráži neprosadili.

Právě kvalita kádru hovoří v tomto souboji pro Mladou Boleslav. Když se nedaří jednomu útoku, dokáže jej nahradit jiný. Právě druhá formace Boleslavi – Klimenta, Boháč, Důras – je v baráži doslova k neudržení a z pěti vstřelených branek se dokázala prosadit hned čtyřikrát.

Důležitým faktorem jsou přesně podle předpokladů brankáři. Oba chytají famózně, ale Salfický už si vybral slabší chvilku ve zmiňovaném závěru druhého zápasu. To Schwarz chytá doslova v životní formě. „Rozhodně jsme chtěli vyhrát oba domácí zápasy, protože to je z pohledu dalšího vývoje důležité. Musíme to potvrdit v Ústí, ale tam to bude samozřejmě o dost těžší,“ poznamenal boleslavský gólman.

To Michal Důras je odvážnější: „Musíme jet do Ústí s pokorou. Ale venku hrajeme letos ještě lépe než doma.“

Na ústeckém ledě se hraje ve čtvrtek a v pátek.