Na první pohled dvě rozdílné hokejové bašty. Na druhý však mají Mladá Boleslav a Ústečtí Lvi mnoho společného.

Že ne?

Tak třeba srovnání hvězd. Na jedné straně stojí dřívější reprezentanti Richard Král, Lukáš Zíb či Jan Benda na té druhé olympijský vítěz Jan Čaloun, či velezkušení Václav Novák se Stanislavem Procházkou.

Dalo by se pokračovat.

A co teprve srovnání brankářů? V kádru Středočechů hájí svatyni teprve dvaadvacetiletý talent českého hokeje Marek Schwarz, který si zachytal i ve slavné kanadsko– americké NHL v dresu St. Louis Blues. O kvalitách dvojnásobného mistra světa a bronzového medailisty ze ZOH v Turíně Dušana Salfického v brance Ústí pak není třeba pochybovat.

Jen v jediné sféře mají Ústečtí Lvi navrch.

V čem?

V porovnání dravého mládí. Na straně Ústí se totiž prohánějí slovenští reprezentanti Špirko se Šagátem či talentovaný mladík Robin Hanzl, člen reprezentace ČR do 20 let.

A ještě jedna perlička. Baráž o extraligu nabídne i bratrský souboj. Dres Boleslavi totiž oblékne třiadvacetiletý útočník Roman Pšurný, dvojče ústeckého Michala Pšurného.

Který z nich nakonec bude slavit účast v příštím ročníku extraligy? To se ukáže. Jedno je ale jisté. O hvězdná jména v sérii nouze nebude…

NÁZOR EXPERTA:

„Těžko se dá srovnávat, který z týmů má ve svém kádru více hvězd. Co se týče brankářů, tak Dušan Salfický má nesporné zkušenosti a kvality, jak z Čech, tak i z Ruska. Na druhé straně ale stojí Marek Schwarz, který je velice talentovaný a všechno má před sebou. Záležet bude na tom, jak budou před oběma brankáři fungovat obrany. Oba týmy jsou velice zkušené a rozhodovat budou maličkosti a momentální forma. Já favorizuji Mladou Boleslav.“
Richard Žemlička, bývalý reprezentant