Dvě armády bojovníků se proti sobě už v neděli postaví na ledě mladoboleslavské Metrostav Areny. Středověkou bitvu o moc a majetek však nečekejte. Tady se bude bojovat o něco mnohem důležitějšího. Jen jeden z dvojice týmů Mladá Boleslav – Ústečtí Lvi si zajistí účast v příštím ročníku elitní hokejové soutěže. Jen jeden se bude radovat. Jen jeden „přežije“.

„Jde o všechno,“ říká před bitvou vůdce ústecké Lví smečky Miloslav Hořava.

A má pravdu!

Stejně jako před rokem se oba týmy utkají o účast v extralize. Z vítězství 4:1 na zápasy se naposledy radovali Středočeši. Ústečané nyní prahnou po pomstě.

„Respekt nám ale nechybí. Boleslav má výborné mužstvo a bude to náročná série,“ předpovídá Hořava, který bude v bitvě roku postrádat dva „pěšáky“. Mladík Heřman do bojů nezasáhne kvůli nedávnému otřesu mozku, slovenský forvard Šagát zase kvůli zranění oka. „Je to tak, ani jeden z nich hrát nebude. Vždyť ještě ani netrénují,“ vysvětluje Hořava.

Na straně Boleslavi budou chybět dlouhodobě zranění Drábek a Jindra. Otazník visí také nad hromotlukem Robertem Schnabelem, který se neobjevil v sestavě v posledních několika zápasech play–out.

Psychická výhoda bude na straně Severočechů. To oni vyhráli 1. ligu a nemají co ztratit. Boleslav naopak bojuje o udržení v tuzemské smetánce. „Oba týmy jsou velice zkušené a rozhodovat budou maličkosti a momentální forma. Já ale mírně favorizuji Mladou Boleslav,“ odhaduje vývoj série dřívější reprezentant a ikona českého hokeje Richard Žemlička.

Bude mít pravdu?

„Stát se může cokoliv, je to hokej, ale chceme extraligu udržet a věřím, že se nám to podaří,“ říká tahoun Mladé Boleslavi Richard Král. Muž který byl jedním z hlavní strůjců loňského vítězství Středočechů.

Letos se ale bitva může vyvíjet úplně jinak a všichni její účastníci to moc dobře vědí. „Očekávám vyhecované zápasy. Chci zažít postup i v dresu Ústí,“ říká Milan Mikulík, který stál před rokem na druhé straně barikády a s Boleslaví slavil postup do extraligy.

Pikantnost sliboval duel v souboji dvojčat Michala a Romana Pšurného. Prvně jmenovaný hájí barvy Lvů, Roman je útočníkem Boleslavi. Na vzájemný souboj na ledě však nedojde, neboť Michal nemá dostatečný počet odehraných utkání v ústeckém dresu.

Kdo se bude radovat letos? To se dozvíme za několik dní…

PAVEL PŘIBYL, JAROSLAV BÍLEK