Dvěma výhrami začal obhájce titulu mistra ČR v badmintonu družstev Deltacar Benátky. V prvním střetnutí v hale u internátu hladce zdolal nováčka soutěže Astru Praha 8:0.

První bod získal pár Russkikh – Koukalová, druhý Martinec s Mendrekem ve čtyřhře. Také dvojice Ananina – Koukalová vyhrála bez problému svou čtyřhru.
Další bod přidali po nejnapínavějším utkání Jar. Frohlich s s Russkikhem. Ve dvouhrách zvítězili Ananina nad Valáškovou, Mendrek nad Nešlehou, Jelínek porazil Svátu a Martinec Kočího.

V dalším utkání vyhráli badmintonisté Benátek v Českém Krumlově 5:3. Hosté se dostali do slibného vedení 4:1, ale domácí souboj nevzdali a snížili na 3:4. Rozhodující bod získal Mendrek, který porazil Turka 2:0 na sety.

Ve střetnutí nejprve Russkikh s Ananinou vyhráli mix, Martinec s Mendrekem pak mužskou čtyřhru. Russkikh s Jelínekem podlehli ve čtyřhře, ale dvojice Ananina – Koukalová upravila na 3:1 pro Benátky. Ve dvouhřeč pak Koukalová zvýšila na 4:1 pro Benátky, ale domácí se nepoložili a snížili na 3:4. Vítězný bod získal Mendrek.

„Myslím, že se vstupem do soutěže můžeme být velice spokojeni. Zápas proti Astře Praha byl až moc lehký a ukázal velký rozdíl ve výkonnosti. V dalším zápase družstvo prokázalo své kvality a předvedlo v Českém Krumlově proti domácím, kteří mají kvalitní kádr, výborný výkon. Jsem rád, že nové tváře našeho družstva Dominika Koukalová a Tomasz Mendrek prokázaly své kvality a velice dobře do týmu zapadly. Jistotou pak byly výkony obou zahraničních posil Russkikha i Ananiny. Též junior Petr Jelínek prokázal stoupající výkonnost,“ konstatoval prezident a hráč Deltacaru Benátky Petr Martinec.