Jaká byla letní příprava?
Jsem spokojeni, že jsme zvládli vše, co jsme si naplánovali a že se nám vyhýbala zranění. Hráči pracovali naplno, takže můžeme být spokojeni.

Kádr je složený podle vašich představ?
Myslím, si že máme dobrý tým. Hráči drží při sobě, chemie v kabině zdá se funguje výborně.

Velké změny nastaly v obraně. Odešla řada zkušených beků, na jejich místo jste přivedli hodně mladých. Nebudou chybět zkušenosti?
My jsme chtěli jít touto cestou. Máme v obraně mladé živé kluky. A především to jsou hráči, kteří ještě mají možnost se zlepšovat, mají vůli se zlepšovat a my věříme, že jsou to hráči, kteří se zlepšovat budou. A všichni velmi dobře reagovali během předsezónního období, teď už to jenom přenést do ligy. 

Musil s Lencem přišli o Hyku. Už víte koho k nim a budete na ně sázet tak jako předchozí trenéři?
Aktuálně s nimi bude hrát Jakub Klepiš. Všichni tři to jsou velmi inteligentní hokejisti a tvoří velmi silnou první pětku. Musil s Lencem jsou navíc odchovanci a jdou vzorem všem dalším mladým klukům.

Kádr už je kompletní?
Kádr není kompletní nikdy, dokud není uzavřeno přestupové období. Ale do začátku extraligy už k žádným změnám nedojde. Ale kabina je živý organismus, takže tak jako je hokej rychlý na ledě, tak je i v ostatních věcech.

Takže na Vondrku ještě čekáte?
(smích) To necháme bez komentáře.

S jakými cíli půjdou Bruslaři do sezony?
Je to sport. A my ho děláme na profesionální úrovni, takže naším cílem do sezony je, vyhrát co nejvíc utkání. A jako trenér bych chtěl, aby to bavilo hráče, protože pak to bude bavit i fanoušky. 

První zápas v Jihlavě pro vás navíc bude hodně specifický…
Těžký bude každý zápas. V extralize jsou nejlepší týmy z republiky, navíc letos budou všechny hodně vyrovnané, takže v soutěži nebude slabého soupeře. Já z Jihlavy pocházím a celá moje rodina je spjatá s tamním klubem, ale teď jsem Boleslavák a udělám maximum pro úspěch BK Mladá Boleslav. 

Bude pro vás výhoda tamního prostředí?
I jejich tým prošel velkou obměnou. My samozřejmě budeme mít určité informace o nic, stejně jako je budou mít i oni o nás. Ale ve finále se stejně rozhodne na ledě.

Už jste se adaptoval v Mladé Boleslavi?
Já dělám hokej – to co mě baví, co mám rád a je to prostě moje práce. Takže v tomhle to zase taková změna nebyla. A v Boleslavi jsem spokojený.

Jak funguje spolupráce s konzultantem Františkem Výborný?
Já si takové podpory moc vážím. Byl jsem tak i vychován. Tohle jsou lidí, kapacity, kteří mají obrovské zkušenosti a pro mě je skvělé, že si o věcech ze zápasu nebo z tréninku mohu popovídat s někým takovým. A ohromně mě to obohacuje. Veškerá rozhodnutí jdou samozřejmě na mojí hlavu, ale slyšet i názor z venku, není rozhodně na škodu.