Proti minulému zápasu s Olomoucí se hra bruslařů zvedla. I tak ale přišla porážka 3:6 od v tabulce druhé pražské Sparty.

„Stav neodpovídá hře na ledě. Zápas se lámal na konci druhé třetiny, kde jsme mohli vyrovnat na 2:2, ale místo toho jsme udělali faul. Sparta nás dvakrát potrestala v přesilovce. My jsme se také přesilovkami vrátili do zápasu, ale v závěru jsme to trošku uspěchali a Sparta nás potrestala,“ řekl po zápase asistent boleslavského kouče David Havíř.

A pokračoval: „V týdnu jsme byli hodně na videu, zaměřili jsme se v tréninku na určité věci. Něco z toho se v zápase objevilo, ale zrovna první dva góly, jsme dostali z těchto věcí – první gól odhozený puk od obránce a při druhém jsme ve čtyřech ve slotu a jeden sparťan nám dává gól. Může se to zdát jako maličkosti, ale ty právě ty pak rozhodují celý zápas.

Hokejisté poslední Mladé Boleslavi vstoupili do zápasu s druhou Spartou nebojácně a v úvodní desetiminutovce byla k vidění vcelku vyrovnaná partie. Pak ale dvakrát udeřili hosté. Nejprve se střelou z pravého kruhu prosadil odchovanec boleslavského hokeje Vojtěch Mozík, o chvíli později na něj navázal z podobného místa také centr čtvrté sparťanské formace Jakub Konečný.

Bruslaři se vrátili na dostřel soupeři ve 24. minutě, když před hostující brankou trefil do bruslí Půček Dvořáčka a od ex-sparťanského útočníka se puk odrazil za Kořenářova záda. Pro Dvořáčka šlo o vůbec první gól v letošní sezoně, Jan Půček pak zapsal první extraligový bod své kariéry. Za stavu 1:2 přišly na řadu úvodní přesilové hry zápasu.

A zatímco Boleslav tu svou prokombinovala přihrávkami, Sparta v té své udeřila už po deseti vteřinách. Na konci pohledné kombinace byl další odchovanec Bruslařského klubu Pavel Kousal. Ten svůj gól na mateřském ledě pořádně oslavil. „Možná jsem to s tou oslavou trošku přehnal, ale já jich teď moc nedávám, takže jsem z něj měl fakt radost.“

Sparta si pak na začátku třetí třetiny zahrála dlouhou přesilovku v pěti proti třem, kterou po minutě a půl přetavil ve čtvrtý gól přesnou ranou Michal Kempný. V klasické přesilovce pak Boleslav ještě snížila, když Skalického pokus dorazil do branky Lantoši. A když se v další početní výhodě prosmýkl kolem Mozíka ke svému prvnímu gólu v české extralize Filip Krivošík, bylo opět o jeden gól. Když už se domácí nadechovali k závěrečnému náporu zmrazil je na druhé straně svým druhým gólem v zápase Kempný a následně pojistil výhru hostů do prázdné branky Filip Chlapík.

„Přijde mi, že proti soupeřům z dolní poloviny tabulky hrajeme hodně pod tlakem. Pak proti těm silnějším týmům to z kluků spadne, ale tam je pak zase vidět vysoká kvalita soupeře, který hned potrestá jakoukoliv chybu,“ dodal David Havíř.

BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 3:6

Branky a nahrávky: 24. Dvořáček (Půček), 48. Lantoši (Skalický, Aaltonen), 53. Krivošík (Lantoši, Pyrochta) - 14. Mozík (Sobotka), 16. Konečný (Forman, Kempný), 39. P. Kousal (Kestner, Irving), 42. Kempný (Řepík), 58. Kempný (Lajunen), 58. Chlapík (Sobotka). Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Kajínek, Ondráček. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:2. Diváci: 2707.

Boleslav: Novotný – Gewiese, Pyrochta, Osburn, Čech, F. Pavlík, Jánošík, Bernad – Lantoši, Fořt, Skalický – Aaltonen, O. Roman, Krivošík – Malínek, Järvinen, Rohdin – Půček, Závora, Dvořáček.

Sparta: Kořenář – Moravčík, Kempný, Irving, Němeček, Mozík, Krejčík, Tomek – Řepík, Sobotka, Chlapík – P. Kousal, Horák, O. Najman – Kestner, Lajunen, Buchtele – Forman, Konečný, Mužík.