Sbor dobrovolných hasičů Bezno má za sebou dlouhé působení. Je vůbec nejstarším zájmovým spolkem v obci, působí zde už od 5. března 1882.

Hasiči z Bezna nedávno pořídili nový vůz. „Velkou novinkou je, že máme novou Tatru 815,“ popsal velitel Martin Kohl s tím, že právě díky nové technice čeká sbor v dohledné době velká sláva.

„Chystáme v květnu, nebo v teplejších dnech, oficiální uvedení nového vozidla, za účasti někoho ze sboru z Mladé Boleslavi a také vysvěcení techniky farářem,“ upozornil na zajímavou akci velitel. Přesné datum zatím není známo, až bude jisté, tak o něm bude informovat i Boleslavský deník, který se celé slávy zúčastní.

Kdo u sboru vlastně slouží a dělají nábor mladých hasičů? „U nás je to propletené, máme spíš starší hasiče, mladých máme méně. Zároveň máme dobrovolné hasiče i výjezdovou jednotku, která je zařazená do záchranného integrovaného systému,“ dodal Khol.

Městys Bezno se nachází devět kilometrů jihozápadně od Mladé Boleslavi a obývá jej více než devět set obyvatel. Nachází se v něm také řada pamětihodností, převážně soch, kostel a zámek.

Ilustrační foto.
Sníh je důležitý pro množství podzemní vody. Čeká nás suché léto?