Vinečtí dobrovolní hasiči se dali dohromady 14. února 1909. Nejvíce členů čítal sbor dle záznamů v roce 1937. Tehdy jej tvořilo dvaaosmdesát přispívajících členů a osmnáct aktivních dobrovolníků.

V současné době má sbor kolem pětatřiceti členů. Jak uvedl starosta a zároveň velitel jednotky Sboru dobrovolných hasičů Vinec, Zdeněk Vrabec, po roce 2000 začala tradice dobrovolných hasičů v obci upadat.

„Dohromady jsme sbor dali až v roce 2004. Začali jsme například opět jezdit na hasičské soutěže,“ uvedl Zdeněk Vrabec.

Dobrovolníci z Vince se postupně začali zúčastňovat soutěží, dávat dohromady a zdokonalovat vybavení. V roce 2007 s muži začal za Vinec závodit i ženský tým. „Od roku 2007 jsme pětatřicetkrát stáli na stupních vítězů a máme přes pětačtyřicet pohárů. Za pět let je to pro nás perfektní výsledek,“ podotkl Zdeněk Vrabec.

Hasiči z Vince v obci pořádají brigády, dětské dny či pálení čarodějnic. Zároveň pořádají i soutěž v požárním sportu o Vinecký pohár, který je zařazen do Mladoboleslavského poháru.

„Do budoucna bychom si přáli, abychom všichni měli více temperamentu a více lidí, kteří by s chutí šli jak do požárního sportu, tak do pomoci druhým lidem,“ řekl Vrabec.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE.