„V únoru roku 1891 místní obecní úřad, připomínaje důležitost nově zřizujícího se spolku, písemně vyzval občany, aby se pokud možno přihlásili za činné a přispívající členy sboru. Tehdy se přihlásilo devět zakládajících členů, osmatřicet činných členů a sedmačtyřicet přispívajících členů. Tak vznikl Sbor dobrovolných hasičů Předměřice nad Jizerou.“ uvádí kronika.

V roce 1999 se v obci po delší odmlce obnovila činnost sboru. „V současné době máme jednačtyřicet členů, věkový průměr je pětatřicet let,“ uvádí členové sboru.

Místní hasiči vzpomínají na rok 2008, kdy byla v Předměřicích uspořádána po dlouhých sedmnácti letech hasičská soutěž v požárním sportu. Zúčastnilo se jí pětatřicet mužstev z 16. okrsku a dvě družstva z Předměřic nad Labem. Od tohoto roku hasiči z Předměřic nad Jizerou s posledním jmenovaným sborem porovnávají své síly na soutěžích a vzájemně se navštěvují.

Obec v požárním sportu reprezentují dvě družstva žen a dvě družstva mužů, která každoročně vyráží na soutěže.

Sbor dobrovolných hasičů v Předměřicích nad Jizerou se podílí každoročně na organizování a zabezpečování pálení čarodějnic. Dále provádí dvakrát ročně svoz starého železa v obci. Členové sboru také spolupracují s obcí a zajišťují dle potřeb údržbu zeleně, drobné opravy a zednické práce na majetku obce. Nyní probíhá rekonstrukce hasičské zbrojnice, kterou si opravují hasiči svépomocí.

Jak uvedl místostarosta obce Předměřice nad Jizerou Miroslav Bláha, do konce tohoto roku budou ještě hasiči zabezpečovat lampionový průvod obcí, dále se zúčastní odhalení pamětní desky na pomníku padlých v 1. sv. válce a na závěr uspořádají výroční schůzi, kde zhodnotí celý letošní rok. „Doufejme, že bude dle jejich představ a popřejme všem členům hodně dalších úspěchů,“ řekl Bláha.