Hasiči k požáru vyjeli kolem půl deváté večer a na místě zjistili, že v zemědělském objektu, který sloužil jako velkokapacitní seník, se vzňalo uložené seno. Vzhledem k velikosti budovy, která měla rozměry 40 na 12 metrů, bylo nutné povolat k požáru kromě boleslavských a benáteckých hasičů také dobrovolníky. Navíc byla střecha pokrytá eternitem.

Oheň zachvátil většinu objektu, na místo dorazili rovněž dobrovolní hasiči z Března, Smilovic, Luštěnic, Dobrovice a místní semčičtí hasiči, všech sedm jednotek se pokoušelo požár uhasit dlouho do noci.

"Hasiči  požár hasili 4 x C proudy, vodu dováželi z místní nádrže. Podařilo se jim ho dostat pod kontrolu ve 22.30 hodin," upřesnila mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

"Příčina ohně je dále v šetření, pravděpodobně došlo k samovznícení uloženého vlhkého sena," potvrdil Deníku operační důstojník mladoboleslavských hasičů Josef Martínek. Odhadovaná škoda je zhruba půl milionu korun.

"Naštěstí nebyl nikdo zraněn, v těsné blízkosti seníku se navíc nachází zásobníky na plyn a nedaleko stojí rovněž kravín s ustájeným dobytkem, nutná nebyla ale ani evakuace zvířat," dodal operační důstojník Martínek.

"V 03.40 hodin bylo všechno seno vyvezeno a jednotky se mohly postupně vrátit zpět na základny. Na místě zůstali jen místní dobrovolní hasiči. Dnes v 8 hodin ráno byla ohlášena likvidace ohně a objekt předán majiteli," potvrdila dnes dopoledne Kostková.