Návštěvníci se mohou těšit nejen na představení činnosti, techniky, pomůcek i zázemí hasičů, a to se zasvěceným výkladem, ale i na akční podívanou sledovanou z bezprostřední blízkosti: chystají se i tři ukázky zásahů.

Na Mladoboleslavsku se v poslední době hasiči představují velmi aktivně. Dny otevřených dveří uspořádaly v uplynulých týdnech také stanice v Benátkách nad Jizerou a v Mladé Boleslavi. Na 8. října je současně připraven i den otevřených dveří u profesionálních hasičů v Neratovicích. Jejich stanice v Kostomlatského sedech nabízí možnost návštěvy s poznáváním hasičské práce i života od 14 do 17 hodin.

Hasiči se netají tím, že rádi přivítají nejen zvědavce, ale třeba i budoucí kolegy, kteří si přišli omrknout místo, kde by jednou možná mohli působit. Na pozvánkách k návštěvě ostatně nechybějí ani výzvy: Přidej se k nám. Hledají nové kolegy – a případné zájemce o hasičské řemeslo dokonce zvou i k individuálním prohlídkám.

Zájemcům, kteří mohou nabídnout maturitu, trestní bezúhonnost a zdravotní způsobilost i schopnost projít fyzickými testy a absolvovat psychotesty, sbor mimo jiné slibuje plat od 32 tisíc korun výš s rostoucím příjmem podle počtu odsloužených let, výsluhový příspěvek, šest týdnů dovolené, náhradu platu v nemoci či neustálý osobní rozvoj. Vybrané pozice provází i náborový příspěvek. To, že hledají posily, hlásí například i hasiči na Kutnohorsku.