Sbor dobrovolných hasičů městyse Březno má v nynější době 55 členů. Jsou mezi nimi muži, ženy i děti a všichni tvoří týmy, které se účastní závodů v požárním sportu.

Místní výjezdová jednotka čítá šestnáct členů a je zařazena do kategorie JPO 3. Její výjezdový čas se vejde do deseti minut. Vybavená je zásahovým velkokapacitním vozidlem Scania pořízeným k 135. výročí založení díky státním a evropským dotacím. Pro ohlášení výjezdu používají hasiči systém, který pošle SMS a přijme odpověď, zda je hasič schopen vyrazit nebo ne. Mezi nejaktuálnější zásahy patří požár plastových nádob ve Faurecii v Bezděčíně a požár trafostanice v Čejetičkách.

Každý rok výjezdní jednotka odjíždí na školení do krkonošských Vítkovic, kde se hasiči věnují zdravovědě, práci s lany a technikou.

Celý sbor se také podílí na kulturním životě obce spolupořádáním akcí jako je hasičský ples, dětský den, zakončení prázdnin, strašidelný les nebo masopust. Během těchto oslav rádi vyvezou své klenoty v podobě koňským spřežením tažené pumpovací stříkačky z roku 1903 a dvou prvorepublikových motorových stříkaček.