V požárním útoku bojovala v sobotu družstva dobrovolných hasičů z šestnáctého okrsku.

Kromě několika týmů domácího Skorkova se do „švédské" metropole vydali soupeři ze Sojovic, Sudova Hlava, Kochánek a mnoha dalších obcí z okolí.

„Dnešní soutěže se ve čtyřech kategoriích zúčastnilo na čtyřicet družstev. Těší nás velký zájem hasičů i diváků," řekl po skončení soubojů hasičů Luboš Macura, trenér žákovského družstva a člen domácího SDH Skorkov.

Velkou radost měl z výhry mladších žáků. „Vynikající úspěch těch nejmenších podtrhlo další družstvo druhým místem. Je nádhera sledovat nastupující generaci, jak zvládá táhnout hadice a jak s obrovským zápalem bojuje," doplnil svá slova hasič.

Skorkov letos slaví 680 let od první písemné zmínky o obci. Oslavy se táhnou prakticky celým rokem.

„Po fotbalovém klání se sousedními „německými" Sojovicemi se tu uskutečnil tenisový turnaj, kde si zahrál i herec Josef Dvořák," vypočítával součásti oslav starosta Skorkova Miloš Honzák.

„Po hasičské soutěži nás čeká řada dalších akcí. V srpnu to bude například Zlatý ventilek, soutěž ve zručnosti v jízdě na malých motorkách," pokračoval ve výčtu  starosta.
Sbor dobrovolných hasičů ve Skorkově působí od roku 1934.

„Momentálně čítá naše SDH asi devadesát členů. Z toho je čtyřicítka aktivních," doplnil informace po nedělní soutěži Jaroslav Macura, starosta Sboru dobrovolných hasičů.
On sám je u „dobráků" ve Skorkově už dvaapadesát let.

A jak sobotní hasičské klání dopadlo?
Mladším žákům vládl domácí Skorkov, mezi staršími dominovali hasiči z Kochánek.

Vítězství v kategorii žen zůstalo doma, když mezi jedenácti týmy zvítězilo družstvo Skorkova „A".

Mezi muži si největší pohár odvezli hasiči ze Sudova Hlavna. Další dvě trofeje za druhé a třetí místo si ale do své moci uzmuly domácí týmy.

Pro zajímavost skorkovskému áčku je v součtu už 330 let a jeho členové byli jednoznačně nejstarší. Přesto za sebou nechali devět dalších týmů.

„Výsledky nás samozřejmě opravdu těší, ale daleko úžasnější je to, že celá naše obec drží pospolu. Baví se dobře mladší i starší generace, prakticky se ve Skorkově příliš nedělíme na mladé a staré," doplnil na závěr informace člen bronzového týmu Luboš Macura.