Jde o divácky nejatraktivnější disciplínu požárního sportu družstev: obnáší rychlý běh s rozvinutím hadicového vedení a následné stříkání na dvojici terčů, které je třeba naplnit vodou; měří se čas.

Ačkoli na startovní listině bylo zapsáno devět týmů – osm zastupujících hasičské záchranné sbory krajů a jeden drážní hasiče, konkrétně Správu železnic Plzeň – družstev ve skutečnosti závodilo deset. Mimo soutěž nastoupila i jednotka místního sboru dobrovolných hasičů. Rozhodně nebyla jen do počtu; naopak mezi profesionály zazářila.

SDH Dneboh obsadil na MČR dobrovolných hasičů 7. místo
Dneboh na Mistrovství ČR dobrovolných hasičů zazářil

V druhém pokusu jí elektronická časomíra naměřila 23,45 sekundy, což se téměř blíží vyrovnání národního rekordu. Ten drží Hasičský záchranný sbor kraje Vysočina s časem 23,40 dosaženým 2. září při závodech v Chotíkově. Lepším jen o pět setinek! Všechna družstva soutěží dvakrát, přičemž se počítá lepší z obou časů.

Překvapení se letos nekonalo a loňští vítězové z Vysočiny své prvenství obhájili. Přičemž jim k tomu v závěrečném závodu seriálu stačil výkon horší, než předvedli dnebožští dobrovolníci: v rámci zápolení v Dnebohu dosáhli času 23,86, který byl na oficiální výsledkové listině i tak nejlepší.

Z Velké ceny Hořovic, hasičské soutěže ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel na letišti Tlustice.
Na letišti u Hořovic soutěžili hasiči ve vyprošťování osob při dopravní nehodě

Místní hasiči si tak mohou zapsat do kroniky, že ve středu exceloval jejich tým nejen jako dnebožský, ale přímo (dne)božský: „dne“ zanechal na startovní metě a v cíli byl už jenom „božský“.

Stejně jako Vysočina přebírala v Dnebohu ocenění za dvě první místa – v aktuálním kole i v celkovém pořadí – dvě stříbra zde získali profesionální hasiči ze Zlínského kraje. Až na bronzové příčce se objevil rozdíl: v rámci pátého závodu vybojovali třetí místo zástupci Moravskoslezského kraje, ale v konečném účtování připadlo Plzeňskému kraji; hlavně díky lepšímu času z druhého závodu, který se konal 11. srpna v Odoleně Vodě.