Po dvou letech se Sbor dobrovolných hasičů Bradlec vrátí do soutěže Mladoboleslavský pohár v požárním sportu. Na dva roky svoji účast přerušil kvůli nedostatku členů. Soutěží v požárním sportu se sbor zúčastňoval jak s dospělými, tak s dětmi. V roce 2008 naposledy, většina členů se totiž rozutekla po okrese. Na letošní rok má sbor připraveno jedno družstvo.

„V dnešní době máme má sbor 31 členů, z toho je jedna žena a šest dětí. Nejvyšší počet, co jsme kdy měli, bylo 44 členů. To bylo před třemi lety. Stavěli jsme i dvě dětská družstva, ale děti odrostly. Mladé máme nyní ve věku od 5 do 15 let, z nichž bohužel nejde sestavit družstvo,“ řekl Karel Hoferek ze sboru. Sbor proto pořádá nábor a shání nové dětské členy.

Bradlečtí dobrovolní hasiči pravidelně pořádají hasičský bál, který se tradičně koná v únoru. Ani rok 2010 nebude výjimkou. „Také pomáháme při Dětském dni u nás v obci a při ostatních akcích, které se zde konají,“ doplnil Hoferek.

V minulém roce sbor neměl žádný zásah, měl pouze bezpečnostní dohled při pálení čarodějnic. „Jako skupina JPO 5 nejsme ani na nějaké zásahy vyzýváni. JPO 5 je jedním ze stupňů, do jakých se sbory dělí podle toho, jak jsou vybavené a jaký mají počet členů. Například skupina JPO 3 má stříkací vozy a musí být do deseti minut na výjezdu. Takže na nás velké nároky nejsou,“ upřesnil Karel Hoferek.

V minulosti Bradlečtí například pomáhali při hašení v Kosmonosech, kde hořela budova pod psychiatrickou léčebnou. Základní techniku, kterou bradlecký sbor vlastní je stříkačka PS 12, což je zásahová stříkačka. Na Bradlci s ní cvičí zejména děti. „Na soutěže používáme jinou speciální stříkačku,“ dodal Hoferek.

UPOZORNĚNÍ: Kopírování článku zakázáno! Právní oddělení VLP, a. s., největšího novinového vydavatelství v ČR, již sleduje každý pokus o krádež publikovaných článků na www.denik.cz.