Další díl seriálu o sborech dobrovolných hasičů představí bezenské hasiče, které vede Zdeněk Líbal.

Zdeněk Líbal ze Sboru dobrovolných hasičů Bezno pokračuje v rodinné tradici. „Už můj praděd byl u dobrovolných hasičů, pak můj otec i strýc,“ říká Líbal. Práci u bezenských hasičů hlavně bere jako koníčka.

Společně s ním do sboru patří dalších třicet osm členů včetně těch „mimo službu“, kteří mají už odslouženo a právem si užívají důchodového věku.
I bezenští hasiči patří mezi ty, co několikrát zasahovali u série hořících stohů na Mladoboleslavsku – aféry, která nakonec byla vyřešena policií. „Jednalo se o obce Chotětov, Hřivno, Zdětín a Bezno,“ doplnil Zdeněk Líbal.

Práce dobrovolných hasičů Bezno má ale i příjemnější stránky. Mezi ně například patří dohled na kulturní akce. „V současné době dohlížíme na různé společenské události. Jsou jimi například čarodějnice, pivní slavnosti či Vtelenská dechparáda. Také se podílíme na pouťových zábavách u bezenského kulturního domu, které pořádá pan Jiří Kaulfus,“ dodal Líbal.

Historické kořeny sboru sahají až do roku 1882, kdy tehdejší starosta obce Josef Novák svolal schůzi a dal podnět k založení hasičského spolku. Prvním předsedou hasičského sboru byl František Demuth a prvním velitelem Václav Haužvic. 20. ledna 1882 byl uspořádán první hasičský ples. Během dalších let se hasičský sbor účastnil hasičských soutěží, pořádal plesy a podílel se na úklidu obce.

V roce 1982 se slavilo sto let výročí Sboru dobrovolných hasičů Bezno, ke kterému vyšel almanach.

Kozlův hasičský počin - HLASUJTE ZDE