Téměř už pro pamětníky je vzpomínání na poslední zápas, ve kterém Mladá Boleslav nechala sešívaným všechny body. Stalo se tak v červenci 2010. V následných jedenácti zápasech dosáhlo mužstvo z Edenu na pouhé tři body za remízy. Jenže pod trenérem Jaroslavem Šilhavým teď šlape, minulá výhra na Dukle byla už desátým ligovým zápasem bez porážky v řadě.

Středočeši ztrácející dva body sice proti Plzni neukončili své nejdelší čekání na výhru v ročníku, ale lídra dokázali jako čtvrtý soupeř připravit alespoň o bod. Od výkonu, kterému dominovala precizní obrana, se Boleslavští hodlají odrazit také na hřišti svého lepšího tabulkového souseda.

„Před týdnem proti Plzni jsme si potvrdili, že poctivou prací můžeme hrát s týmem ze špice ligové tabulky. Pro udržení v popředí tabulky potřebujeme na Slavii bodovat. Očekávám oboustranně ofenzivní fotbal s touhou obou týmů nastřílet soupeři co nejvíce gólů," potvrdil mladoboleslavský trenér Leoš Kalvoda, že by s týmem jen nerad vyšel střelecky naprázdno podruhé v sezoně i v řadě.

Nejistý start na trávníku v Edenu, nepokořeném v posledních patnácti ligových zápasech, hlásí Pauschek s Matějovským, oba chyběli už proti Plzni.

Utkání se hraje v sobotu od 15 hodin.