Dobrovičtí fotbalisté drželi na hřišti pražského Vltavínu remízu 1:1, v posledních vteřinách nastavení ale neuhlídali přímý kop a inkasovali rozhodující gól. Sudí ihned po výkopu odpískal konec. To jsme psali o zápase stejných soupeřů loni a po roce se celý text dá zkopírovat. Dobrovice prožila nepříjemné déja vu a padla úplně stejným způsobem.

Kritický okamžik odstartoval stáhnutím protihráče za dres Osvald. Vltavín kopal poslední přímák ještě z vlastní půlky. Míč však propadl před Podzimka, který si ho zasekl na hranici šestnáctky a nádherným „angličanem" v čase 93:36 rozhodl. Jeden bránící hráč se nechal zmást pohybem, další se díval a třetí ráně pro jistotu uhnul. Bezmocný Bartoš je řádně zpucoval, ale čas na nápravu už nebyl.

I. A třída: Horky - Kosmonosy.
Fotbalisté Kosmonos dělali kompars horecké exhibici

Domácí šíleli nadšením, zato z Dobrovických tryskala frustrace. „Faul byl, ale kopalo se o třicet metrů blíž k bráně. První poločas se pískalo normálně, ale ve druhém byl faul, i když soupeř spadl od větru. Jak pak mám v kabině vysvětlovat takovému Lukášovi, který hrál Ligu mistrů, že jsme prohráli čestně?," kladl řečnickou otázku kouč hostů Petr Hejno.

Cukrovarníci neměli zápas zle rozehraný. Čtvrt hodiny zatažení čekali, co vymyslí soupeř, a když zjistili, že nic, zaútočili sami. Tvarohův přímák ještě obránce vyhlavičkoval z brankové čáry, ale ve 20. minutě už nejlepší střelec Volf hlavičkoval do sítě Bernátův centr.

„Lokáda" vyrovnala z první přímé střely. Bývalý sparťan Abena dostal před vápnem hodně prostoru a po jeho uličce překonal Havránka holešovický hrdina Podzimek. Dobrovický gólman musel o přestávce střídat po bolestivé srážce s Mashikem a do brány se v rozlišováku na černém dresu postavil Bartoš.

Hned v úvodní pětiminutovce druhé půle neskutečně selhali v šancích oba úspěšní střelci. Po komicky pokažené malé domů trefil tyč úplně prázdné brány Volf, na druhé straně propadl míč po Bartošově špatném vyběhnutí před Podzimka, který tři kroky od opuštěné branky hlavičkoval nad.

Domácí stupňovali tlak, ale jejich snaze scházel moment překvapení. Bartoše prověřil jen průnikem a tvrdou ranou Mashike. „Domácí byli lepší. Přijeli jsme sem s tím, že jsou silní a my budeme hrát na brejky," řekl Petr Hejno. Když už se jeho svěřenci chystali na penalty, přišlo kruté rozuzlení. Picava vyšla venku naprázdno počtvrté za sebou.

Masarykův most v Debři
KRÁTCE: Uzavírka mostu v Debři potrvá déle

ČFL – 25. kolo

Vltavín – Dobrovice 2:1 (1:1)
Branky: 35. a 90.+4 Podzimek – 20. Volf. Rozhodčí: Váňa. ŽK: Mashike, Macháč, Podzimek – Havránek, Žaloudek, Lukáš, Volf, Osvald, Golovko, Bartoš. Diváci: 108. Střely na bránu: 4:4. Rohy: 5:2.

Kr. Dvůr – Benátky 3:0 (1:0)
Branky: 33. Kraus, 50. Hájek, 76. Procházka. Rozhodčí: Pečenka. ŽK: 0:3. Diváci: 200. Střely na bránu: 9:5. Rohy: 3:2.

Karel Jedlička