Jednání valné hromady Mladoboleslavského svazu bylo ve své polovině klidné a věcné. Po hodnotící zprávě o činnosti výkoného výboru a jednotlivých komisí MFS, kterou přednesl stávající předseda MFS Miroslav Vaněk, zprávě o hospodaření, přednesenou Vladislavem Balšánkem a zprávě revizní komise, kterou prezentoval Jiří Horák, se netrpělivě čekalo, jak dopadne volba nového předsedy MFS.

Při slavnostním aktu byli do Klubu stogólových kanonýrů okresních fotbalových soutěži přijati a oceněni plaketou hráči Martin Kolařík (Bezno), Milan Karn (Dolnobousovský SK) a Petr Buryán (Benátky B), který jako jediný převzal ocenění osobně.

V průběhu valné hromady také vystoupili dva kandidáti na předsedu Středočeského fotbalového svazu – stávající Josef Hadraba a nově Miloslav Noháč, kteří přednesli svou vizi vedení krajského svazu.

Jednání se zdramatizovalo při volbě nového předsedy Mladoboleslavského fotbalového svazu, do které byli nominováni fotbalovými kluby – Martin Vlk, Miroslav Vaněk, Michal Fouček a Milan Noháč. Všichni dostali prostor k vyjádření svých představ o vedení okresního svazu.

Těsně před volbou se však vzdal kandidatury Miloslav Noháč, který požádal delegáty valné hromady o podporu při volbě předsedy pro Martina Vlka.
V prvním kole voleb předseda zvolen nebyl. Miroslav Vaněk dostal 21 hlas, Martin Vlk 19 hlasů a Michal Fouček tři hlasy.

Do druhého kola tak šel s větší nadějí na zvolení stávající předseda Miroslav Vaněk, ale výsledek byl nakonec trochu překvapivý.
Novým předsedou MFS se stal osmatřicetiletý Martin Vlk, který ve druhém kole dostal 24 hlasů, zatímco Miroslav Vaněk 19 hlasů. Martin Vlk doposud působil v pozici předsedy komise rozhodčích.

„Jsem z toho výsledku mile překvapen. Volba byla dle očekávání hodně těsná,“ řekl vítězný kandidát.

A jaký bude první krok v nové funkci? „Teď musíme zvolit zodpovědné lidi do čela všech komisí,“ řekl nový předseda.

Do nového Výkonného výboru MFS byli zvoleni: Petr Pažout, Miloslav Noháč, Karel Zmrhal, Michal Gavlák, Michal Fouček a Michal Tylchert. Členy Revizní komise MFS se stali: Jiří Horák, Jiří Roubal, František Kalousek.

Valná hromada schválila Miloslava Noháče jako kandidáta pro předsedu Středočeského FS, do revizní komise krajského svazu je navržen František Suchý (Dobrovice) a Tomáš Ježek (Mn. Hradiště).

JOSEF ŠTAJNER, JAROSLAV BÍLEK