Mladoboleslavští fotbalisté přezimují Gambrinus ligu na krásném druhém místě, když dvěma brankami Papadopulose a Řezníka vyhráli v sobotu jarní předehrávku na Tescoma Zlín 2:0.

Vykartovaného Procházku v obraně nahradil podle předpokladu vysoký Rolko, podle rozestavení hráčů se dá říci, že v záložní řadě Rajnocha zastoupili hned dva borci – Opiela a Pecka.

Pecka dokonce nahradil Rajnocha na pozici bránícího hráče. To samozřejmě nebylo pro hráče, který má za úkol spíše střílet branky, typické. „Většinou jsem zůstával ze záložníků vzadu já, výjezdy do útoku jsem přenechal ostatním,“ řekl ke svému startu na pozici bránícího štítu Luboš Pecka.

Když po bezkrevném prvním poločase přišli „Hapalovci“ na hrací plochu, naznačili, že by druhý poločas mohl mít jinou podobu. Hned zkraje Papadopulos doklepl pěkný centr do branky a zajistil pro boleslavský tým klid.

Hapal pak poslal v závěru zápasu do hry mladého juniorského reprezentanta Jakuba Řezníčka, a ten zužitkoval kolmou přihrávku a vyřešil střet s brankářem Zlína skutečně mazácky. Poslal z dálky míč obloučkem do uprázdněné branky.

Nebyl na hřišti ani tři minuty a opět se stal Hapalovým žolíkem, i když sám by si přál taky jednou si zahrát v základní sestavě. Snad se mu přání splní při jarních odvetách.

JOSEF DONÁT