Viktoria Žižkov – FK Mladá Boleslav 1:2

Trenér FK Mladá Boleslav Miroslav Koubek prožil na pražském Žižkově dramatické dopoledne, neboť jeho svěřenci vstoupili do utkání bez patřičné koncentrace a cestu za třemi body si zbytečně zkomplikovali.

„Tušili jsme, že utkání bude pro nás těžké, protože Žižkov bojuje o naději. A bylo těžké o to více, že jsme prochrápali začátek. Gól nám naboural taktický scénář. Naštěstí jsme se k nějakým příležitostem dostali, Chramosta ji vyřešil špatně, Ščuk dobře,“ zlobil se mladoboleslavský trenér Miroslav Koubek, který o přestávce spustil v kabině málokdy vídanou bouřku.

„Po přestávce bylo jasné, že body musíme ubojovat a mám radost, že jsme to zvládli v nesnadné dopolední žižkovské atmosféře a tři body získali,“ dodal Koubek, kterého těšilo, že utkání střelecky zvrátili štítoví záložníci.
Žižkovský kouč Roman Nádvorník byl samozřejmě spokojený jen s tím, jak zdařile jeho mužstvo vstoupilo do utkání: „Věřili jsme si, že máme dopředu rychlejší hráče, než jsou boleslavští obránci. Půl hodiny jsme byli lepší než Boleslav, ale od třicáté minuty nás začala přehrávat. Předvedli jsme dobrý výkon. Boleslav má dobrý mančaft, hraje o poháry a my jsme s ní odehráli vyrovnané utkání a vzkázali soupeřům, že se s námi v bojích o záchranu musí počítat.“

Boleslav naštěstí dokázala na branku z 25 vteřiny zápasu dvakrát odpovědět. V poslední minutě poločasu po přiťuknutí od Šírla se odhodlal ke střele ze dvaceti metrů Ščuk a nádherně se trefil k pravé tyči. V 70. minutě rozhodl jarní střelec Ondřej Kúdela dorážkou své vlastní střely.

Branky: 1. Sivrič - 45. Ščuk, 70. Kúdela.

Rozhodčí: Příhoda - Peřina, Pilný. ŽK: Valenta, Sloboda, Bartl, Hílek - Dimitrovski, Ščuk.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina, Rolko, Dimitrovski, Šírl - Kúdela, Ščuk (67. Janíček) - Zahustel (64. Mareš), Kulič, Fillo - Chramosta (84. Štohanzl).

Žižkov: Ticháček - Bartl, Bodeček, Kropík, Šťastný  (73. Slodowy) - Sivrič (78. Kotyza), Sloboda (75. Jurčo), Hílek, Valenta, Milosavljev - Bálek.