V delší zákopové válce mířili do černého opět domácí. Šulcův centr napálil z voleje Bažant a div že neprotrhl síť. Štěstí měla Sokoleč při Sabolově ráně, kterou Hadvičák vleže přizvedl až nad břevno. „Povedl se nám úvod, pak jsme začali ztrácet míče a pustili soupeře do hry," uvedl domácí kouč Michal Mašek.

Hosté se dlouho k ničemu nedostali, zato koncem poločasu a začátkem druhého se dočkali celé série šancí. Šťastného bombu z voleje po rohovém kopu odvážně vyrazil Hošťálek. Kosmonoský brankář odolal i Němcově ráně zblízka. „Podržel nás gólman, naštěstí hosté šance řešili špatně a trefovali prostředek brány," postřehl kosmonoský trenér Michal Mašek.

V rozmezí dvou minut běžel dvakrát sám na bránu sokolečský Fink: první lob přistál na horní síti, když už spoluhráči zvedali ruce. Napodruhé Hošťálka přehodil, jenže míč na čáře dohnal vracející se Scheufler.

Správné zakončení předvedl hostům střídající Siřínek, který ze dvou kroků napnul jejich síť po Kubelkově parádní akci. Až těsně před koncem pálil znovu po rohu kapitán hostů Šťastný a vyražený míč tentokrát dokázal dotlačit do sítě.

Vítězové stáhli ztrátu na druhé, za určitých okolností postupové místo na tři body. „Zajíci se počítají až po honu. Dokud bude šance, popereme se o ni, ale postup není prvotní cíl. Na jaře zatím ve výkonech trošku tápeme, není to ještě ono," zůstává při zemi kouč nováčka Michal Mašek.

Velim – Luštěnice jely do Velimi s dvanácti hráči a po celý zápas se soustředily na obranu a zdatně čelily domácí převaze. „Získaný bod je vzhledem k naší sestavě úspěchem. Domácím se skórovat nepovedlo, tak vše rozhodly penalty, v kterých jsme bohužel už poněkolikáté selhali. Ale i bod nakonec bereme," hodnotil utkání kouč Luštěnic Jindřich Holický.

I. A třída – 20. kolo

Čelákovice – Dobrovice B 3:1
Branky: 50. a 59. Slunéčko, 74. Vacek – 76. Musil. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 3:2. Diváci: 80.
Dobrovice: Abelovský – Musil, Krejcar, Vladyka, Bartoň – Jakubec (86. Herink), Hůlka, Gába, Jílek (90. Loew) – Miškovský (37. Hrdlička), Konečný (72. Kovach).

Kosmonosy – Sokoleč 3:1 (2:0)
Branky: 7. Kubelka, 31. Bažant, 67. Siřínek – 89. Šťastný. Rozhodčí: Stránský. ŽK: 2:2. Diváci: 50.
Kosmonosy: Hošťálek – Keszeg, Kozma, Scheufler, Šimáček (81. Beran) – Šulc, Žižka, Novotný (64. Siřínek), Sabol (70. Kraus), Bažant (81. Žďánský) – Kubelka (81. Sítař).

Horky – Záryby 4:1 (3:0)
Branky: 25. a 33. Mynář, 29. Korec, 78. Doležal – 83. Soukup. Rozhodčí: Zuska. ŽK: 1:3. Diváci: 100.
Horky: Janura – Zahálka, Šťastný, Mrvík, Karásek – Yerokhin (46. Horák), Murárik (70. Doležal), Smetana, Baster (84. Lukáš) – Korec (61. Šimek), Mynář (76. Hlaváček).

Velim – Luštěnice 1:0 pk
Rozhodčí: Navrátilová. ŽK: 0:0. Diváci: 72.
Luštěnice: Řezáč – Kopa, Pavlíček, Hrdlička, Hůlka, Lada, Miškovský, Fidrich, Holčapek, Jan Grus (85. Obrázek), Josef Grus.

Karel Jedlička, Jaroslav Bílek