A to i se čtyřmi nováčky – dva z nich sestoupili z krajské I. B třídy, přebor pak doplnili vítězové obou skupin III. tříd. A právě zajímavá konfrontace loňského účastníka B třídy a trojky byla k vidění ve Zdětíně. Hosté z Bakova nad Jizerou byli fotbalovější, domácí pak bojovnější. V prvním poločase hosté zahodili několik šancí, jedna se však realizovat – Mlynka trefil z otočky ještě tyčku, o gólovou dorážku se pak postaral Pokorný. Po odchodu zkušeného stopera Kamenického a také novice Čadila měli hosté problémy s domácími útočníky, ale byl to jejich hrot Mlynka, kdo v 85. minutě zvýšil na 2:0 a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. 


Domácí nováček ale zbraně nesložil. A do hlavní role se obsadil hráč tmavé pleti, taktéž nováček v sestavě, Marvis Osaretin Ehigiamusoe. Ten nejprve korunoval svůj dobrý výkon vyrovnávací brankou a už nastavení zařídil konečnou dělbu bodů, proměněnou penaltou po ruce Cecavy.


Druhý loňský účastník krajské soutěže dopadl ve své obnovené premiéře v přeboru ještě hůř. Dlouhá Lhota totiž před vlastními diváky podlehla Chotětovu 1:3. A to nastoupily i všechny letní posily – Halbich, Kučera, Valenta (Akuma) a Hadváb (SKP). Hosté nastoupili oproti jaru téměř v totožné sestavě, posíleni o Kozáka a Procházku z Hrubého Jeseníku na Nymbursku. A Chotětov dokázal i ve Lhotě navázat na dobré jarní výkony a potvrdil, že i letos bude patřit k hlavním aspirantům na postup. 


V prvním poločase měli hosté mírnou převahu a vedení se ujali už ve třetí minutě, když se přímo z rohu trefil Vrána. Branka však nabudila domácí ke zvýšené bojovnosti, na precizní fotbal Chotětova to však nestačilo a ten si i nadále vytvářel brankové příležitosti. Obzvlášť šance Rusiňáka volala po gólu. Ten se však urodil na druhé straně, když se o vyrovnání postaral Zdobinský. Do přestávky však bylo s domácími zle – nejen že ve 37. minutě vrátil hostům vedení Pečenka, ale pro zranění musel vystřídat jejich kanonýr Marek Limr.


To otupilo snahu domácích, ti pak s postupujícím časem museli začít hrát vabank. A to se jim vymstilo v 87. minutě, kdy zápas definitivně rozhodl Kern. To už ve sprchách „dohrávali“ zápas vyloučení Niklfeld s Benešem. Prvně jmenovaný chtěl rozehrát rychle standardní situaci, v čemž mu bránil právě hostující hráč, který držel míč v ruce. Z toho vyplynula červená pro Niklfelda za vražení do protihráče, a druhá žlutá pro Beneše za zdržování hry.


Ani čtvrtý nováček přeboru o víkendu nebodoval naplno. Ba naopak. Řepovu se totiž doma vůbec nepovedl úvodní zápas v nové soutěži, když doma od Kosořic inkasoval potupného bůra. Přitom herně byl Řepov svému soupeři vyrovnaným sokem, jenom ta střelba byla pro nováčka problémem. To hosté naopak byli v zakončení téměř stoprocentní a trefovali se i ze standardek.


Kostelní Hlavno doma nestačilo na béčko Rejšic. Domácí posila Rambousek se ukázala hned v první minutě, kdy se tento nesmrtelný kanonýr, který posílil tým z Kropáčovy Vrutice, prosadila poprvé v novém dresu. Hosté ale dokázali vývoj zápasu otočit ještě do přestávky a to zásluhou dvou úspěšných standardek. Druhý poločas začali domácí náporem, otevřeli obranu a přišel trest, když na 3:1 pro hosty zvýšil Jaroš. Poté se již domácí na nic nezmohli, a to ani po vyloučení hostujícího kapitána Marka Ryse.


Skvěle vstoupil do letošní podzimní části loňský půlmistr z Doubravy. A to i s dvěma posilami z Turnova (Resl, Mareš) v sestavě. První poločas přinesl jenom průměrný fotbal s jedním gólem v síti Kněžmosta. Ve druhém poločase však domácí ještě přidali a jasně opanovali zbytek zápasu, v němž se dokázali ještě třikrát prosadit. I v tomto zápase se červenalo, když v 52. minutě skončil po druhé žluté zápas předčasně pro hostující posilu z Bakova Jaroslava Smetanu. 
Doma se radovala také Kropáčova Vrutice, která dala čtyři branky rezervě Kosmonos. Ta sice vedla po prvním poločase 1:0, ale druhá půle patřila domácímu celku. Jeho hráči dali během třinácti minut čtyři branky a rázně tak rozhodli o držiteli tří bodů.


V jediném nedělním zápase pak Bělá doma zdolala Bezno. I to na hřišti soupeře vedlo, když se trefil Tomáš Hötzel, ale pak hostům uškodilo vyloučení Zdeňka Novotného, pro nějž skončil zápas už ve 32. minutě, kdy viděl červenou za zmaření jasné brankové příležitosti. Domácí přesilovka pak vyhovovala nejvíce kapitánovi Bělé Řehořkovi, který dvěma góly zápas otočil.

Okresní přebor – 1. kolo

Dlouhá Lhota – Chotětov 1:3 (20. O. Zdobinský – 3. Vrána, 33. Pečenka, 87. Kern), Doubrava – Kněžmost 4:0 (77. a 84. Odcházel, 40. Nedošetko, 89. Mareš), Kostelní Hlavno – Rejšice B 1:3 (1. Rambousek – 14. Jon, 31. Šulc, 61. Jaroš), Kropáčova Vrutice – Kosmonosy B 4:1 (51. Holub, 56. Čakrt, 62. Havelka, 64. Korec – 35. Beran), Řepov – Kosořice 0:5 (11., 43. a 66. Batala, 24. Sabol, 71. Valdman), Zdětín – Bakov 2:2 (87. a 90.+2 Ehigiamusoe – 36. Pokorný, 85. Mlynka), Bělá – Bezno 2:1 (40. a 51. Řehořek).

Text: Petr Fencl, Jaroslav Bílek