Jako první nazuli kopačky v nové sezoně k ostrému zápasu účastníci předkola letošního MOL Cupu. Necelé dva měsíce od finále poháru loňského se rozjel naplno jeho letošní ročník. A v úvodním předkole bylo v akci k vidění také dvanáct středočeských divizních celků. Pro některé z nich šlo navíc o vůbec první letní utkání.

KOLÍN V POHODĚ

Ne tak pro fotbalisty Kolína. Zatímco první přípravný duel prohráli, úvodní ostrý duel nové sezony naopak zvládli. V předkole MOL Cupu vyhráli v České Lípě 3:1. „Od první minuty jsme byli lepší a zaslouženě postoupili. Kvalita byla na naší straně. Spoustu šancí jsme ještě zahodili. V průběhu utkání jsme trefili čtyřikrát tyč a třikrát břevno. To jsem za svoji trenérskou kariéru ještě nezažil,“ uvedl trenér Jaroslav Havrda. Kolín o výhře rozhodl již v první půli, kdy se trefil dvakrát. Domácí nováček divizní soutěže sice dokázal po změně stran ze standardní situace snížit, na víc ale nedosáhl. Naopak ještě jednou inkasoval.

„Když domácí snížili, mohlo se zdát, že by se mohli nadechnout, ale my je k ničemu nepustili. Výkon hráčů mě potěšil, protože měli za sebou náročný týden,“ podotkl Havrda. Další utkání v pohárové soutěži odehraje Kolín doma proti Ústí nad Orlicí.

Druhé předkolo Evropské ligy: Shamrock Rovers - FK Mladá Boleslav.
Z Irska si přivezli nadějnou výhru

KLADNO S DEBAKLEM

Nejhorší výkon v národním poháru za poslední roky podali fotbalisté Kladna. V Dobříši navázali na špatné jarní výkony a v souboji dvou divizních celků podlehli 2:5!

„Oba týmy mohly vstřelit mnohem víc gólů. Domácí byli produktivnější,“ prohlásil asistent trenéra hostů Tomáš Procházka a pochválil vítězný domácí celek, který hrál jednoduše a účinně. „Měli dva šikovné útočníky a my měli problém je zachytávat,“ uvedl s tím, že defenziva není pouze prací zadních řad. „Na obranu všechno svést nelze,“ dodal a pochválil výkon dobříšského gólmana Šedivého, který kapituloval pouze po standardních situacích, z nichž hosté snižovali na 2:1 a konečných 5:2.

V předkole se nedařilo rakovnickým celkům. Oba se představily na hřištích soupeřů a oba se shodně s pohárem loučí už v prvním víkendu. Zatímco SK podlehl 0:1 Hořovicku, když o jediný gól zápasu se postaral tři minuty před koncem Bělohlávek, tak Tatran nestačil na roudnický SK Hrobce, kde prohrál 1:3. V poločase tady přitom vedl 1:0 po gólu Hradeckého. O domácí vyrovnání se ale postaral vlastním gólem v 63. minutě Lukáš Černý a zbytek zápasu už zrežíroval hrobecký kapitán Marek Polák, který se dokázal prosadit hned dvakrát.

SK Kladno - TJ Slovan Velvary 0:1 (0:1), Divize B, Kladno 3. 6. 2017
Fotbalové Kladno: nic nového pod sluncem

NERATOVICE LEPŠÍ

Neratovičtí fotbalisté byli po celý průběh domácího zápasu s pražskou Admirou lepším týmem. O to se staral především středopolař Ďurinda, s nímž si obrana hostů vůbec nevěděla rady. A byl to právě šikovný domácí záložník, který se podepsal pod úvodní branku zápasu. Sám totiž potrestal nádherně trefeným přímým volným kopem z hranice šestnáctky faul na svoji osobu. Gólman Pražanů Žulevič se za míčem jenom smutně ohlédl. Hosté v podstatě spoléhali jenom na rychlé kontry, které ale navíc zbrkle zakončovali střelami mimo branku nebo do brankáře Šteinera.

V 69. minutě navíc na 2:0 pro domácí zvýšil Moravec, ale o poklidný závěr zápasu se Neratovičtí připravili sami. Zpět na kontakt se totiž soupeř dostal hned po dvou minutách, když si míč nešťastně do vlastní sítě srazil Radek Šulc. Naštěstí pro něj se ale hosté už k dalšímu gólu nedostali.

Kdo se ale dostal v nedělním pohárovém programu ke střílení gólů, tak to byly Zbuzany. Ty pořádně opepřily premiérovou účast v poháru celku z Ústecka SK Brná. Na jeho hřišti mu totiž málem nasázely desítku, když do dalšího kola postupují po výsledky 2:9.
Hned šest gólů navíc vstřelil hostující záložník Mario Lička!

Venkovní postup si vezou také další favorité – Čáslav vyhrála 2:0 na pražské Aritmě, Ostrá stejným poměrem nedaleko České Lípy v Doksech, Sedlčany pak 3:1 v Soběslavi. Naopak domácí porážku si připsal Brandýs, který nedokázal uhlídat vysokomýtského střelce Štěpánka, který výhru 5:0 dirigoval čtyřmi góly.

Další kolo MOL Cupu se hraje hned o nadcházejícím víkendu.

Slavnosti svijanského piva.
OBRAZEM: Slavnosti svijanského piva nepokazil ani déšť

MOL Cup – předkolo

Hořovicko – SK Rakovník 1:0 (0:0)
Branka: 87. Bělohlávek. Rozhodčí: Langmajer. ŽK: 5:4. Diváci: 100.

Česká Lípa – Kolín 1:3 (0:2)
Branky: 50. Kaňkovský – 12. a 63. Janecký, 29. Puk. Rozhodčí: Tryzna. ŽK: 2:0. Diváci: 250.

Dobříš – Kladno 5:2 (3:1)
Branky: 26. a 51. Junek, 18. Dort, 44. Maryška, 85. Karas – 29. Suchý, 88. Hanzlík. Rozhodčí: Matoušek. ŽK: 2:0. Diváci: 588.

Doksy (ČL) – Ostrá 0:2 (0:0)
Branky: 54. Vobořil, 89. Petlička. Rozhodčí: Haleš. ŽK: 2:1. Diváci: 200.

Brná – Zbuzany 2:9 (1:6)
Branky: 32. Králík, 71. Smetana – 16., 27., 30., 37., 58. a 81. Lička, 6. Kincl, 42. Barciaga, 90. Brodský. Rozhodčí: Štěrba. ŽK: 1:2. Diváci: 350.

Brandýs – Vysoké Mýto 0:5 (0:2)
Branky: 15., 56., 62. a 89. Štěpánek, 30. Kopřiva. Rozhodčí: Cichra. ŽK: 1:1. Diváci: 235.

Vykáň – Chrastava 2:1 (1:0)
Branky: 39. a 66. D. Jarolím – 68. Čurgali. Rozhodčí: Kvaček. ŽK: 3:1. Diváci: 105.

Neratovice – Admira PHA 2:1 (1:0)
Branky: 24. Ďurinda, 69. Moravec – 71. vlastní. Rozhodčí: Teuber. ŽK: 3:0. Diváci: 150.

Hrobce – Tn Rakovník 3:1 (0:1)
Branky: 68. a 82. Polák, 63. vlastní – 38. Hradecký. Rozhodčí: Opočenský. ŽK: 0:1. Diváci: 150.

Aritma PHA – Čáslav 0:2 (0:2)
Branky: 17. Jícha, 32. Dastych. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 3:1. Diváci: 40.

Soběslav – Sedlčany 1:3 (0:2)
Branky: 54. Dvořák – 6. a 52. Němec, 12. Sirotek. Rozhodčí: Štuk. ŽK: 1:0. Diváci: 325.

Další výsledky: Havl. Brod – Polná 0:1, Přeštice – K. Vary 1:6, Nový Bor – Turnov 1:5, Slatiňany – Letohrad 3:1, Tasovice – Břeclav 2:1, Petrovice – Havířov 1:3, Ždírec – Vrchovina 3:0, Frýdlant – N. Jičín 0:1 pk, Ústí (Přerov) – N. Sady 3:0, V. Bíteš – Blansko 3:1, Bohumín – D. Benešov 4:2, Hranice – Kozlovice 1:2, N. Včelnice – Roudné 0:1, Vsetín – Brumov 1:2, Třebíč – St. Říše 0:6, Trutnov – Živanice 0:2, Č. Kostelec – Dvůr Králové 1:0 pk, Mšeno – Kratonohy 3:2, Louny – Motorlet 4:1, Jeseník – Rýmařov 3:2 pk, Komárov – Mariánské Lázně 1:2, Provodov – Slavičín 2:3 pk, Petřín Plzeň – Klatovy 1:2, Strání – Bzenec 2:1, Střešovice – Souš 1:3, Šumperk – HFK Olomouc 1:3, Tišnov – Rosice 5:4, Nejdek – Chomutov 1:3.

Legendární jízda historických vozidel přilákala opět po roce do Slaného desítky účastníků. První okruh se jel už před pětašedesáti lety.