Žerčice - Ledce 4:3

To nevymyslíš! Dlouho očekávané derby ve fotbalové III. třídě mezi domácími Žerčicemi a přespolními sousedy z Ledec nabídlo úchvatnou podívanou s neskutečnou zápletkou v závěru zápasu.

V prvním poločase domácí svěřenci trenéru Jiřímu Dufkovi moc radosti neudělali, výsledek byl totiž 0:2 v jejich neprospěch. Do druhé půle domácí doslova „vlétli" a po gólech Milana Hanuše a Milana Adamce to bylo rázem 2:2.

Hosté s tímto ale nesouhlasili a po standardce v 90. minutě to bylo 3:2 pro hostující Ledce. A derby se zdálo být rozhodnuto.

To by ale nesměl za domácí hrát Milan Hanuš, který se během necelé minuty po vstřelené brance hostí také dal prosadil a bylo to 3:3. Blížil se konec zápasu a napětí a nervozita narůstala. Běžel závěr nastavené čtyřminutovky, akorát čas pro hrdinu okamžiku Martina Tomana.

Prostě a jednoduše se trefil za pět minut dvanáct a bylo to 4:3 pro domácí. Po rozehrání ze středového kruhu rozhodčí utkání ukončil a na hřišti vypukl jásot a radost domácích hráčů i jejich fanoušků. Obrat z 0:2 na 4:3 ocenili diváci potleskem a projevem radosti.

Podle vedoucího domácího mužstva Balšánka to byl prostě infarktový zápas, ale jeho šťastný konec zcela jistě „poctivě" oslavil na schůzi, která po zápase následovala v místní restauraci.

A trenér Jiří Dufek, který nemohl být po první půli vůbec spokojený? Ten po zápase samou radostí hopsal jako malej kluk…!

PETR KALÁB, JAROSLAV BÍLEK