Zápis do prvních školních tříd se týká také malých fotbalistů. Konkrétně v mladoboleslavské 9. základní škole zvané Pastelka, jejíž součástí je sportovní akademie. Zápis chlapců a dívek, ze kterých budou školáci až za sedm měsíců v prvních dnech září, se koná v pátek 23. ledna a v sobotu 24. ledna.

Bližší informace podají:
Zdeněk Jakubec na telefonním čísle 774 160 405, vedoucí trenér minifotbalu FK Mladá Boleslav, Michal Doležal na telefonním čísle 737 270 827, sekretář mládeže FK Mladá Boleslav.

Sportovní třída v mladoboleslavské 9. základní škole Pastelka bude složená z chlapců i dívek. Dívky mají sportovní výchovu zaměřenou na basketbal, chlapci se připravují na fotbal.

Od první třídy mají chlapci každý týden jednu vyučovací hodinu tělesné výuky navíc. Nad rámec klasické první třídy mají další dvě hodiny zaměřené na fotbalovou přípravu. Tu vedou kvalifikovaní trenéři z FK Mladá Boleslav. V těchto hodinách se trenéři zaměřují na všeobecnou pohybovou průpravu a obratnost dětí, aby se v pozdějším věku zdárně mohli věnovat fotbalu.