V neděli bude na Městském stadionu od 17 hodin ligová fotbalová premiéra. Domácí FK Mladá Boleslav bude hostit Zlín. Oba týmy v prvním kole soutěže shodně prohrály 0:1, Zlín ale doma.

V předchozím ligovém ročníku 2007/08 ve vzájemných duelech neplatila výhoda domácího hřiště. Na podzim 2007 Mladá Boleslav prohrála se Zlínem doma 0:1 a na jaře 2008 stejným výsledkem vyhrála ve Zlíně.

Je na čase to změnit. Tím spíše, že celkově je bilance vzájemných střetů příznivá pro Mladou Boleslav. Vyhrála čtyřikrát, dvakrát prohrála a dvě utkání, obě v prvním roce mladoboleslavského prvoligového působení, skončila nerozhodně.

Bilance vzájemných ligových utkání Mladé Boleslavi se Zlínem:

Podzim 2004 Zlín – MB 2:2 (Lasota, Činčala – T.Sedláček, Palát)
Jaro 2005 MB – Zlín 1:1 (Bednář – Švach)
Podzim 2005 Zlín – MB 2:0 (Bača, Lukaštík)
Jaro 2006 MB – Zlín 2:0 (Vaculík, Matějovský)
Podzim 2006 MB – Zlín 2:0 (Pecka, Holub)
Jaro 2007 Zlín – MB 0:2 (Pecka, Rolko)
Podzim 2007 MB – Zlín 0:1 (Žůrek)
Jaro 2008 Zlín – MB 0:1 (Táborský)

V posledním vzájemném souboji FC Tescoma Zlín – FK Mladá Boleslav 0:1 na zlínské Letné byla hrací plocha značně promáčená po celodenním dešti a na každé straně hřiště zazvonilo nejprve břevno, než padl gól. Boleslavské v 19. minutě po Musilově centru a zlínské v 62. minutě od Řezníčkova voleje z Poláčkovy přihrávky. Utkání rozhodl v 72. minutě Táborský hlavičkou po Poláčkově centru.

Jarní sestava FK Mladá Boleslav: Miller – Ševinský, Rolko, Procházka, Kalina – Kysela (88. M.Sedláček), Hodúr (74. Opiela), Rajnoch, Poláček – Řezníček, Mendy (60. Táborský). Připraveni ještě byli Holub, T. Sedláček, Kopic a Šeda.

Jarní sestava FC Tescoma Zlín: Kořínek – Pazdera, Kroča, Zbožínek, Elšík - Musil (65. McQuilkin), Vrtělka (84. Zúbek), Šmahaj, Vyskočil – Pacanda (65. Kraus), Žůrek. Připraveni ještě byli Penner, Baranyai, Čelůstka a Baránek.

Trenér Hapal věří ve výhru

Boleslavští fotbalisté nedali téměř tři sta minut (ve dvou posledních přípravných a v prvním mistrovském zápase) ani jeden gól. To vypadá, jako by někdejší útočník a dnes mladoboleslavský trenér Pavel Hapal zapomněl v letní přípravě procvičit střelbu.

„Není to tak, na trénování střelby jsme nezapomněli. Ve všech zápasech, i v těch, kdy jsme neskórovali, jsme měli spoustu šancí. Chce to jenom udržet klid a věřím, že góly začneme střílet,“ věří boleslavský kouč.

Druhé ligové kolo bude pro Mladou Boleslav i pro Zlín stejnou příležitostí k napravení těsných porážek 0:1 z prvního kola. A protože Zlín bude zkoušet reparát na cizím hřišti, může Mladou Boleslav čekat dobývání hodně zabedněné obrany.

„Věřím, že Zlín nepřijede do Mladé Boleslavi jen bránit, ale bude chtít hrát fotbal a získat první mistrovské body. Očekávám velmi těžké utkání, ale protože hrajeme doma, budeme chtít našim fanouškům ukázat, že jsme dobře připravení na novou sezónu a věřím, že nad Zlínem zvítězíme,“ láká trenér Hapal mladoboleslavské fanoušky do hlediště na domácí premiéru v nové sezoně.

Na stadionu čekají diváky některé změny

Při premiéře nového ligového fotbalového ročníku FK Ml. Bolešslav – Tescoma Zlín čekají diváky v hledišti Městského stadionu v Mladé Boleslavi některé změny.

Především začal platit zákaz kouření na všech tribunách kolem fotbalového hřiště.

Sektor domácích vlajkonošů je přestěhovaný na východní tribunu, odkud bude jeho povzbuzování více slyšet i lépe vidět přítomnými diváky a televizními kamerami.

V severozápadním koutu hlediště vznikl rodinný sektor pro rodiče s malými dětmi. Ten je organizován tak, aby utkání mohla navštívit celá rodina. Děti se mohou zabavit v přilehlém prostrantví, rodiče budou moci nerušeně sledovat utkání.