Po letní přestávce se o slovo znovu hlásí fotbalová liga Boleslavského deníku. Její druhá fáze byla zahájena zápasy v pondělí.

V první části hrálo deset týmů každý s každým jednou, pro podzimní část se rozdělí na dvě pětice. Ti úspěšnější si to rozdají o titul, zbylá pětice o čest. Z nejlepší pětice navíc ještě první čtyřka postoupí do bojů play-off, které určí vítěze LBD pro rok 2012. Ten bude znám po finálovém zápase 15. října.

Po první fázi je zatím naprostým suverénem tým Zetky, který v devíti zápasech neztratil ani jeden bod a jasně tak s 27 body vládne tabulce. Druhý je zatím Hubert, který dvakrát remizoval a prohrál pouze se Zetkou. Po dohrávkách poskočili na třetí místo odboráři OS Kovo Škoda, čtvrtý je Pražák a do boje o titul proklouzl pátý Lamad.

Druhou skupinu tvoří týmy na šestém až desátém místě. Jsou jimi: Učiliště Škoda, Štika, Ško-Energo, Policie a poslední H-Intes, který na jaře nezískal ani jeden bod.

Ale zpět k Zetce, na níž se určitě bude konat v podzimní části hon. Zetka naopak doufá, že se nebude opakovat situace z loňského play-off, kdy jasně vyhrála skupinu, ale ve vyřazovacích bojích dvakrát padla a skončila až čtvrtá, což bylo její nejhorší umístění za všech 17 ročníků. Titul loni bralo OS Kovo, které ve finále zdolalo překvapení loňského ročníku tým Pražáku. Pro úplnost dodejme, že třetí skončil Lamad, který v souboji o bronz zdolal na penalty již zmiňovanou Zetku.

FRANTIŠEK MAREK