Horky – Dlouhá Lhota 1:3 (0:3)

Zranění a tresty provětraly horeckou sestavu, a tak v derby musel nastoupit 44letý brankář Jiří Malík na pravém kraji obrany. Celý poločas odehrál dokonce patnáctiletý Přemysl Táborský. Dlouhá Lhota měla v tropickém odpoledni od začátku vrch a už její první šance skončila v síti. Mynář se v 10. minutě prosadil přes Cimrmana a odcentroval na gólovou hlavičku nabíhajícímu Limrovi. Ojedinělou možnost vyrovnat měl Zelinka, který obral o míč Šolce, ale pak z dobrého místa vysoko přestřelil.
Rozhodl konec poločasu a dvě hrubky domácích obránců při vyvážení míče. Nejdříve o něj přišel Mrvík a vzniklý brejk tří na jednoho zakončil Limr rovnou sám – 0:2. Jen o půldruhé minuty později vypíchl míč Malíkovi Mynář a po jeho přízemním centru překonal mladšího Malíka z první Kořínek.
Vedru slušel přívlastek vražedné, na rozdíl od tempa hry. Mimo tři tyče skončila hezká kombinace Horáka, Mynáře a Limra, Šťastného hlavičku zase Adam Malík vyškrábl na roh.
Obecenstvu se v 73. minutě nechtěně postaral o zábavu sudí. Když dal Koubkovi přísnou žlutou kartu, zjistilo se, že nemá v kapse svůj zápisník. Až po klusu přes celé hřiště k pomeznímu, který mu jej o přestávce omylem sbalil, si ověřil, že hráč již jednu žlutou viděl a po tomhle intermezzu teprve tasil červený kartónek.
Přesilovku Horky využily, přesněji: udělal to za ně soupeř. Zelinkův centr se svezl Petru Lukášovi po kopačce do opačného směru, než zamýšlel, a zapadl za bezmocného Charváta.
V poslední minutě ještě Adam Malík překazil zakončujícímu Limrovi možný hattrick, který mu patičkou nabídl čerstvý Krouský.
Branky: 81. vlastní – 10. a 44. Limr, 45. Kořínek. Rozhodčí: Paukner. ŽK: 3:2. ČK: 73. Koubek (DL). Diváci: 158. Střely na bránu: 2:6. Rohy: 4:3.
Horky: A. Malík – J. Malík, Cimrman, Mrvík, Bako (84. Matuna) – Zahálka, Žižka, Třasák, V. Kohout (46. Táborský) – Zelinka, Cepka.
Dlouhá Lhota: Bejr – Šolc, Lukáš, Šťastný, Nekola – Koubek, Horák, Novotný (88. Krouský), Kořínek – Mynář, Limr. ⋌(jed)

Poříčany – MSK 2:2 (1:1)

Branky: Sedláček, Slavík – Jíra 2.

Čelákovice – Dobrovice B 2:5 (1:3)

Branky: Skuhravý, Pánek – Miškovský 3, Kořínek 2.

Velim – Luštěnice 3:1 (1:0)

Branky: Seifert 2, Regner – Korec.

KAREL JEDLIČKA