Dlouho hráli v deseti, nuceně museli sáhnout do sestavy, prohrávali. Přesto postupují mezi nejlepší čtyři. Fotbalisté Mladé Boleslavi překonali v domácím čtvrtfinále MOL cupu několik těžkostí. Baník Ostrava vyřadili výhrou 2:1 po penaltovém rozstřelu.

„Mám ohromnou radost z postupu, ale kazí mi ji způsob, jak jsme se k němu dobrali, protože jsme kvůli nedisciplinovanosti museli hrát 112 minut v deseti," narážel trenér Boleslavi Jozef Weber na vyloučení Mebrahta. Australský útočník se v osmé minutě před rozehráním standardní situace ohnal loktem po Fillovi a musel pod sprchy. „Zachoval se, jako kdyby nevěděl, o co se v Mladé Boleslav hraje," mrzelo Webera.

„Gol se rozbíhal, Filous mu vstoupil do rozběhu. Trefil ho,“ popisoval Marek Matějovský moment, který na čas ovlivnil ráz hry, domácí ovšem nezlomil. V deseti pochopitelně o něco méně drželi míč, z obléhání boleslavské šestnáctky ale poslední celek ligy nevytěžil nic.

Ve druhém poločase, do kterého už Matějovský nezasáhl kvůli bolavému kolenu, početní výhoda definitivně přestala být znát. Ladra měl dokonce blízko ke gólu. Bezbrankovým stavem ale přece jen jako první pohnuli hosté. Hrubému po odraženém centru ideálně skončil míč, který poslal levačkou přesně k tyči.

Klíčovým momentem se ukázalo následné nasazení Přikryla. Boleslavský křídelník se po minutě na hřišti radoval z gólu na 1:1, když usměrnil do sítě skvělou nabídku Ladry. Deset minut nato zařídil i vyrovnání sil na hřišti. Domácí rychlík pláchnul obraně a před šestnáctkou ho sestřelil vybíhající brankář Budinský.

Ještě před koncem řádné hrací doby zvonilo po ráně Jiráska břevno domácí brány. Na opačné straně dokonce Křapka skóroval, ale z těsného ofsajdu, a gól tedy neplatil. Rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, které bylo pro mnohé hráče hlavně o vůli. „V prodloužení to pro nás bylo složitější, protože se u nich projevila dlouhá doba hry v oslabení. Někteří hráči dohrávali se sebezapřením," potvrdil kouč Weber.

V rozstřelu dlouho excelovali střelci. Fatální se tak stala hned první neproměněná penalta. Zkušený útočník Poznar v páté sérii nezvládl tíhu okamžiku a slabou střelou nechal vyniknout Polačka. Boleslavská radost mohla propuknout. Spolu s ní je v osudí semifinále také Slavia, Jablonec a Zlín.

„Hráčům jsem poděkoval za fotbalovost, kterou jsme v deseti dokázali Baník potrápit, vyrovnat a dostat zápas do prodloužení. Mužstvo ukázalo ohromný charakter a vůli," rozebíral zápas kormidelník Boleslavi. V základní sestavě udělal čtyři změny proti té, která naposledy v lize přerušila šestizápasovou sérii bez bodu. „Hráči, kteří dostali příležitost na rozdíl od předchozích zápasů, mě uspokojili. Zklamaný jsem z Mebrahta," dodal.

M. Boleslav – Ostrava 1:1 (1:1, 0:0), 5:4 na penalty

Branky: 65. Přikryl – 62. Hrubý. Rozhodčí: Machálek. ŽK: Jánoš - Procházka, Hlinka, Diop. ČK: 8. Mebrahtu – 74. Budinský. Penalty - proměnili: Kateřiňák, Přikryl, Valenta, Chaluš, Hubínek – Procházka, Fillo, De Azevedo, Jirásek. Neproměnil: Poznar. Postoupila Boleslav.

Boleslav: Polaček – Pauschek, Takács, Chaluš, Křapka – Jánoš, Matějovský (42. Hubínek) – Ladra (83. Valenta), Kateřiňák, Konaté (64. Přikryl) – Mebrahtu.

Ostrava: Budinský – Breda, Procházka, Azackij, Fleišman – Hlinka (72. Jirásek), Fillo, Hrubý, Diop (75. Laštůvka) – De Azevedo, Baroš (59. Poznar).