Útočník Tomáš Wágner pomohl Mladé Boleslavi gólem k výhře 2:0 nad pražskou Duklou a podzimní část první ligy ukončil se sedmi zásahy. Nejlepší střelec středočeského týmu je se svou bilancí spokojen a na jaře by rád přidal dalších osm branek. Nejvíce však Wágnera těší, že si fotbalisté Boleslavi upevnili čtvrté pohárové místo a čeká je klidnější zimní přestávka.

„Spokojený se sedmi góly docela jsem, protože nějaké zápasy jsem bohužel nemohl hrát. Měl jsem hned na začátku i v průběhu podzimu drobná zranění," řekl Wágner po utkání 16. kola novinářům.

„Já chci dát co nejvíc gólů v každém zápase. Jestli mám říct číslo (za celou sezonu), tak patnáct. Hlavně chci, aby ty góly pomohly týmu. Když dám gól na 1:3, tak nám k ničemu není. Takže klidně méně gólů, ale ať tým vyhrává," doplnil hráč, který v Mladé Boleslavi hostuje z Plzně.

Boleslav si pojistila čtvrtou příčku, znamenající účast v předkole Evropské ligy, a na pátou Ostravu má v tabulce čtyřbodový náskok. „Věděli jsme už včerejší výsledky, to nás motivovalo, že trošku odskočíme a můžeme být přes zimu trošku v klidu. Samozřejmě těch zápasů ještě bude spoustu, ale my alespoň teď můžeme v klidu pracovat," uvedl Wágner. „Vzhledem k tabulce si chceme určitě zajistit čtvrté místo. A uvidíme, co se stane na jaře, třeba bude mít i nějaký tým nad námi trošku horší výsledky a my se ho pokusíme dohnat," dodal čtyřiadvacetiletý útočník.

Na Julisce zvýšil v 70. minutě na 2:0, když se po rohu prosadil na zadní tyči. „Signál to nebyl, i když je jasné, že to někdo musí zavírat. Já tam měl Lukáše Štetinu, což je hrozně silný stoper. Kdybych si neodstoupil, tak mě uhlídá. Trošku jsem se rozběhl a viděl, že to šlo na přední a už jsem doufal, že to tam propadne," popsal situaci Wágner. „Myslím, že jsme byli lepším týmem celý zápas, i když začátek druhé půle měla Dukla trochu tlak a měla tam velkou šanci, kterou naštěstí nedala. Gól na 2:0 nás trochu uklidnil," doplnil.

Svěřenci Karla Jarolíma v lize vyhráli mimo svůj stadion poprvé od červencového úvodního kola v Jihlavě. „Je to úleva. Poslední zápasy venku jsme i podle trenéra nehráli špatně, ale když tam není bod, tak se to nehodnotí dobře. My sem jeli s tím, že když jsme vyhráli to první, musíme vyhrát i poslední podzimní kolo. Vrátily se nám ty body, které jsme nechali Dukle doma," dodal Tomáš Wágner.