Rošády fotbalových týmů z Mělnicka před novými soutěžemi nekončí. Po Ovčárech či Lobkovicích se dobrovolně vzdali vyšší soutěže také ve Vysoké. Začátek týdne s konečnou platností rozhodl o faktu, který se houfně probíral už při víkendovém Memoriálu Josefa Lucyka. Celek Vysoké, který hrál nejnižší krajskou soutěž nepřetržitě deset let, poprvé od sezony 2005/2006, se rozhodl, že novou sezonu začne nikoli v kraji, ale v mělnickém okresním přeboru.

Po Lužci, který hraje I. B třídu nejdéle, se jedná o druhý „služebně nejstarší klub z Mělnicka, pomineme-li týmy (Pšovka, Dyn. Nelahozeves), které v minulosti válčily ve vyšších patrech. Za tu dobu na Vysoké zažili sezony lepší i horší, a i když také tvrdě bojovali o sestup, vždy se nakonec zachránili.

„O tom, že dobrovolně sestoupíme do okresu, se v klubu bavíme dobré tři měsíce," řekl Václav Řízek, předseda FK Vysoká. „Hlavním důvodem je obtížná personální situace, kdy se potýkáme s nedostatkem kluků. Proto jsme se nakonec rozhodli krajskou soutěž nepřihlásit a raději hrát v horní polovině přeborové tabulky. Následující půlrok bychom chtěli pojmout pro celý tým jako stmelující a utužující. Končí jedna éra fotbalu ve Vysoké, ale není vyloučeno, že časem se dá dohromady kolektiv, který si vybojuje případný návrat do kraje."

Nehrozí v nové sezoně masivní odchody hráčů? „Nikoli, odchod povolíme maximálně dvěma fotbalistům. Rozhodl jsem se, že od podzimu tým převezmu jako trenér, hrajícími asistenty se stanou Jiří Trutnovský a René Finkous."

Překvapivá zpráva z Vysoké tak dává šanci na postup dalšímu týmu z Mělnicka. „Nejprve nabídneme postup druhému celku mělnického okresu, kterým jsou Tišice," vysvětlil sekretář Středočeského krajského fotbalového svazu Zdeněk Tasch. „Kdyby odmítly, budou oslovena další dvě mužstva (Vojkovice, případně Velký Borek)."

Teprve následující dny tedy ukážou, zda o uvolněné místo v krajské soutěži bude na Mělnicku zájem.

KAREL HORŇÁK