Sporting Mladá Boleslav – Žerčice 1:3 (1:1)

Utkání potápějícího se Sportingu proti dosud na jaře neporaženými Žerčicemi bylo dlouho vyrovnané. Poločas skončil nerozhodně 1:1, i když hosté šli už v 8. minutě do vedení a domácí vyrovnávali ve 38. minutě Javůrkem, který zaskočil gólmana z dobrých 25 metrů. Nutno dodat, že hostující brankář se musel pořádně červenat.
Hra celkově měla svižné tempo, zajímavé momenty se střídaly na obou stranách. Ve druhém poločase se začali domácí potýkat s kondicí a hostující Žerčice převzaly po čtvrt hodině iniciativu, kterou také dokázaly proměnit v brankové příležitosti a také samotné góly. V 62. minutě přeloboval Kredba brankáře Bílka a bylo to 1:2.
Za šest minut přidali Žerčičtí třetí branku. Střelu Kredby ještě dokázal domácí brankář vyrazit, ale dorážející Hanuš už neměl těžkou pozici.
Hosté si svou výhru zasloužili,  i když domácí Sporting podal bojovný výkon hlavně v prvním poločase, ale ani to na body nestačilo.

Branky: 38. Javůrek – 8. Bucek, 62. Kredba, 68. Hanuš. Rozhodčí: Roth. ŽK: 2:1. Diváci: 30. Hráč zápasu: Heřmánek – Kredba.
Sporting: Bílek – Křepelka, Blažek, Míšek, Vaněk (70. Pekař) – Heřmánek, Merbs, Javůrek, Leskovjan (80. Povšík) – Vedral (72. Jindra), Pánek.
Žerčice: Hlaváč – Čáslava, Jordanov, Legner, Hanuš – Kulas, Hybler, Adamec (46. Nastoupil), Toman (70. Tumlíř) – Bucek, Kredba.

PETR FENCL