O něj se postaral Jan Štěpán přesně dvě minuty poté, co vystřídal svého bratra Petra, který musel odstoupit s pochroumaným kolenem.


Řepov byl lepší na míči, domácí naopak oplývali bojovností a obětavostí. Začátek zápasu byl vyrovnaný s šancemi na obou stranách a do vedení šlo domácí Bezno po čtvrt hodině hry, když se po centru Šišpely nadvakrát prosadil nejstarší borec na hřišti Josef Hötzel. Hostující šanci na vyrovnání nevyužili postupně Drahota, Uher, Vaněk a Bonomo. Druhý poločas pak začali hosté náporem, zatímco Bezno se v podstatě jenom bránilo. Úspěšně až do zmiňované 80. minuty, když Štěpán uklidil za záda brankáře Stýskala Uherův centr. Závěrečná desetiminutovka se pak dohrávala za všeobecné nervozity a sudí Hloucal musel několikrát žlutit. 


Jediným stoprocentním celkem zůstává po dvou odehraných kolech Chotětov. Ten navázal na výhru z prvního kola i v domácím zápase, když přehrál Kropáčovu Vrutici vysoko 5:1. Vlažně hrající domácí v úvodu zápasu probudila až branka v jejich síti. Od té doby pak už bylo na hřišti jenom jedno mužstvo. Vyššímu debaklu hosty ochránil jenom skvělý brankář Manžel.


Kněžmost před pěknou návštěvou 129 diváků porazil 2:1 nováčka z Dlouhé Lhoty. Loňský účastník I. B třídy zůstává po dvou kolech jediným celkem bez bodového zisku, a zaujímá tak poslední čtrnáctou příčku. Domácí až příliš uspokojilo dvoubrankové poločasové vedení a po snížení Zdobinského se ještě museli strachovat o výsledek.


Doma naplno bodovalo i Kostelní Hlavno, které v poločase vedlo 2:0 nad Doubravou. Dvěma chytrými loby se o něj postaral kanonýr Jindřich Bůžek, který v 62. minutě korunoval svůj skvělý výkon dovršením hattricku z penalty.

Vyhlášení Tip ligy Boleslavského deníku - jaro 2017.
Martinu Řípovi vyzvedl soudek Václav Lukeš
Poslední Liaz byl vyroben 1.9.2003 v  Mnichově Hradišti.
Na otevření muzea Liazu chybí Hradišti peníze


Ambiciózní tým Zdětína i ve svém druhém zápase v okresním přeboru remizoval 2:2, tentokrát to bylo na hřišti Kosořic. Tentokrát nemusel náskok soupeře nahánět v posledních minutách, naopak sám dvakrát o vedení přišel. Na první branku Došlého odpověděl domácí Malík, na druhou Rosenkranze pak už za dvě minuty Sabol. 


Body se dělily také v nedělním zápase kosmonoského béčka s Bělou. Skóre otevřel gólem do šatny domácí Filip Beran, ale ani tady vedení nevydrželo, když v 62. minutě srovnal na konečných 1:1 Rokos.


Bakov veze všechny body z Rejšic. Dvěma góly se o to zasloužili už v prvním poločase Frelich a Mlynka. „Měli jsme sice posily z áčka, ale Bakov má tak dobrý tým, že ani to nám na ně nestačilo,“ řekl k zápasu kouč domácí rezervy Tomáš Rys. A pokračoval: „Dali dva góly ze standardek a předvedli skvělý organizovaný výkon. Je prostě vidět, že mají odkopáno hodně sezon v krajských soutěžích,“ vysekl soupeři poklonu domácí lodivod. 


Pozápasový vítězný pokřik se jeho protějšku, hrajícímu trenérovi Bakova Kamenickému, zpíval asi poněkud obtížněji. Musel totiž zpívat bez obou horních jedniček a jedné dvojky. O tři zuby přišel v hlavičkovém souboji s domácím Bohuslavem Jarošem v 71. minutě. A zatímco mladý útočník Rejšic odjel okamžitě na šití do nemocnice, zkušený pardál Kamenický po zastavení krvácení téměř celý zápas dohrál. Střídal až v poslední minutě, ale jen z taktických důvodů. „To bylo hodně nešťastné, ale nešlo o faul ani od jednoho. Byla to prostě smolná situace. Bohouš má čtyři stehy na hlavě, ale jinak je v pohodě. Jarda přišel o tři zuby. Jeden jsme dokonce našli na hřišti, jeden měl Bohouš ve vlasech,“ popisuje nešťastnou situaci z 71. minuty Tomáš Rys.

Okresní přebor – 2. kolo

Bezno – Řepov 1:1 (16. J. Hötzel – 80. K. Štěpán), Chotětov – Kropáčova Vrutice 5:1 (44. a 88. Vrána, 36. Rusiňák, 53. Nežerka, 70. Kern – 20. Korec), Kněžmost – Dlouhá Lhota 2:1 (19. Hybner, 41. Moc – 51. O. Zdobinský), Kostelní Hlavno – Doubrava 2:1 (34., 40. a 62. J. Bůžek – 52. Moravec), Kosořice – Zdětín 2:2 (42. Malík, 72. Sabol – 19. Došlý, 70. Rosenkranz), Rejšice B – Bakov 0:2 (33. Frelich, 40. Mlynka), Kosmonosy B – Bělá 1:1 (45. Beran – 62. Rokos).

Text: Petr Fencl, Jaroslav Bílek