Jako velmi poklidnou hodnotí předseda okresního fotbalového svazu Martin Vlk právě skončenou podzimní část v okresních fotbalových soutěžích.

Jaký byl tedy pro předsedu svazu podzim na okrese?
Myslím, že klidný. Komise nemusely řešit žádnou mimořádnou událost, všechno proběhlo v naprostém pořádku. Všechny kluby už se sžili s informačním systémem, takže ani tady jsme neevidovali žádné problémy. Navíc i nováčci, kteří postoupili do okresního přeboru, ještě navýšili jeho kvalitu, vždyť jeden z nich je dokonce půlmistrem. Čili já jsem s podzimem velmi spokojený.

Zmínil jste informační systém, jehož zavedení se před rokem a půl hodně klubů obávalo. Nyní mám ale pocit, že si ho všichni jenom chválí.
Svazu i klubům ulehčil nový informační systém hodně práce. Za celý rok a půl jsme navíc zažili pouze jeden problémový velký výpadek, kdy v sobotu systém nefungoval. Od té doby jde vše bez problémů a ani já jsem neslyšel negativní ohlas. Jak z toho měli na začátku všichni strach, tak nyní vše funguje bez sebemenších problémů.

Co vás na podzim potěšilo nejvíc?
Pozitivem je, že se odehrála všechna naplánovaná utkání. A co mě dlouhodobě těší úplně nejvíc, je nárůst mládežnických celků, nejvíce pak u mladších žáků a přípravek.

Co vás naopak trápí?
Úbytek týmů v dorostenecké kategorii. Ale to není problém jenom Mladoboleslavska ale to je problém celorepublikový a dá se říci, že i celosvětový. Dokonce už i na UEFA se řeší, jak pomoci ve všech zemích s řešením úbytku hráčů v dorosteneckém věku.

V lednu vás také čeká volební valná hromada.
Bohužel nebo bohudík? Po čtyřech letech nám končí volební mandát, takže jsme na osmého ledna museli svolat valnou hromadu, která se bude konat v kulturním domě v Řepově a volit se bude nový předseda a také celý výkonný výbor na další období.

Budete znovu kandidovat na post předsedy okresního fotbalového svazu?
Já kandidovat budu.