Jaký byl váš fotbalový podzim?
Klidný. Ještě více než jaro. Jediným problémem byla ta nedávná nedělní kalamita, kde se ale všechny zápasy podařilo dohrát v náhradním termínu. S prací našich svazových komisí jsem velmi spokojený. Schází se každý týden a pracují znamenitě, tím pádem všechny soutěže běží hladce. Velká spokojenost u mě panuje i co se týká delegování rozhodčích, kde na všechny zápasy okresního přeboru máme tři arbitry a na vybrané zápasy třetí třídy také. Soutěže se rozeběhly velmi zajímavě. Okresní přebor má velkou kvalitu a vyrovnanost, Kromě Bezna, které sice zaostává bodově, ale herně nikoliv, jsou všechny celky vyrovnané a očekávám na jaře boje do posledního kola, jak o postup, tak i o sestup.

Ilustrační foto.
Juniorka naposledy domaJaká byla letos největší nepříjemnost?
Určitě dopravní nehoda našich dvou rozhodčích, kteří jeli na zápas čtvrté třídy. Jeden z nich musel být bohužel transportován vrtulníkem do nemocnice, kde se podrobil dvěma operacím. Ale měl snad být v pořádku. Všech se nás to samozřejmě dotklo.

Jak se svazu dotkla dotační kauza předsedy Pelty?
Kauza se nás dotkla velmi výrazně. Přeci jenom jsme počítali s nějakými penězi na provoz okresního svazu, které jsme dostávali okolo května, letos jsme museli čekat až do října. Museli jsme udělat pár úsporných opatření, aby okresní svaz fungoval během toho půl roku bez omezení. Věříme, že 12. prosince bude zvolen výkonný výbor a pro příští rok už bude komunikace mezi fotbalovou asociací a ministerstvem školství probíhat v pořádku.

Co se bude dít, pokud nebude zvolen 12. prosince nový předseda? Ohrozí to okresní svaz potažmo kluby?
Věřím, že kluby problémy nemají. Některé kluby si totiž vůbec nevybraly letošní dotace, takže předpokládám, že tam peníze mají a nikdo snad není v ohrožení ani v případě nezvolení předsedy. Pro fungování svazu by to mohl být problém. Obávám se, že ministerstvo by jenom těžko komunikovalo o dotacích s asociací, která by nebyla schopná si během půl roku zvolit svoje vedení.

Zleva: K. Fejfarová, L. Hradecká, A. Marešová.
Krasobruslařky zahájily sezonu úspěšně