Vítězný návrat na dobrovickou lavičku prožil fotbalový trenér Petr Hejno. Do známého prostředí se vrátil, jako by si jen odskočil na kafe. Silné Zápy, které dobrovičtí fotbalisté za tři roky v ČFL dosud nedokázali porazit, odjely po dvou gólech Marka Volfa s prázdnou.

„S mužstvem jsem absolvoval jen jeden trénink. Kluci byli psychicky trochu dole, ale všechny snad přesvědčili, že fotbal hrát umějí. Jediné, co chci změnit, je začít místo defenzivního fotbalu hrát útočný,“ prohlásil staronový kouč. Dobrovičtí nastoupili se dvěma útočníky a zejména mladý Kostka větral zápskou obranu. Střelecké pokusy však postrádaly přesnost na obou stranách, největší šanci spálil zblízka hostující Jelínek.

Skóre otevřel po půlhodině z penalty Volf. Bernát předtím rozehrál trestný kop do strany a Tvarohovu bombu zastavil Svoboda rukou.

Zápy nato zatroubily k drtivému náporu. Domácí přežili šanci hvězdného Karla Pitáka díky Dědkovi, který zůstal stát a nenechal se rozhodit. V 38. minutě se rehabilitoval Václav Svoboda, jehož trestný kop hlavičkoval do sítě Růžek. Sám Svoboda mohl skóre z dalšího přímáku dokonce otočit, obstřelil zeď a střelu vyrazil u tyče pozorný Dědek. „Herně jsme nepropadli, ale obava ze zápských standardek se potvrdila,“ řekl Petr Hejno.

Po přestávce už domácí nepustili favorita do jediné šance, sami si počkali na jedinou a tu proměnili. Tvarohova ulička se pět minut před koncem dostala se štěstím k Volfovi a ten po zemi uklidil míč k tyči – 2:1. Diváci jásali, činovníci dobrovického klubu si hlavně zhluboka oddechli.

„Dobrovice je pro mě srdeční záležitost, prožil jsem tu čtyři pěkné roky a dnešní kádr jsem až na dva hráče postavil já. Rád jim vždycky pomůžu,“ připomněl Petr Hejno. „Udělali jsme ale jen krůček k záchraně. V ČFL vždycky stačilo 38 bodů, letos nebude stačit ani pětačtyřicet,“ přemítá dobrovický trenér.

Benátky nad Jizerou – Dva důležité body o víkendu vydolovali také Benátky. Ty musely proti Královu Dvoru dvakrát dotahovat, nakonec slavili výhru v penaltovém rozstřelu. Benátečtí fotbalisté vyzvali další tým ze spodní poloviny třetí ligové tabulky. Hosté z Králova Dvoru se na jaře nepotkali se zcela optimální formu, avšak v Benátkách pořádně kousali. Domácí museli dvakrát dotahovat jednobrankové manko, což se jim vždy podařilo. Po závěrečném hvizdu exligového rozhodčího Drábka se tak body po remíze 2:2 dělily. Následný penaltový rozstřel si podmanil nejzkušenější muž na trávníku – benátecký brankář Straka. Ten tři penalty zneškodnil, ta čtvrtá nesměřovala do brankového prostoru. Domácí tak mohli oslavit bonusový bod, který může mít v konečném zúčtování ohromnou cenu. Zajímavostí také je, že Benátečtí získali ve své historii vůbec první body proti tomuto soupeři.

„Bylo to těžké utkání. Králův Dvůr má kvalitní tým. Myslím si, že jejich umístění úplně neodpovídá, protože disponují velmi dobrými fotbalisty. Zápas jsme ubojovali,“ komentoval kouč domácích Ladislav Bobek. A pokračoval: „Měli jsme nějaké pasáže, kdy jsme soupeře zatlačili. Na mysli mám asi dvacet minut v prvním poločase a pak taktéž dvacet minut před koncem zápasu, kdy jsme měli výraznou převahu a utkání jsme v těchto chvílích mohli zvrátit ve svůj prospěch. Obdrželi jsme dvě laciné branky, tu první po teči, při druhém gólu jsme nepohlídali standardní situaci. Myslím si, že dělba bodů je tak spravedlivá. Pro nás je důležité, že jsme získali druhý bod z penaltového rozstřelu.“

ČFL – 27. kolo

Dobrovice – Zápy 2:1 (1:1)
Branky: 30. a 85. Volf – 38. Růžek. Rozhodčí: Klupák. ŽK: Routek, Kostka, Dědek – M. Novák. Diváci: 190. Střely na bránu: 3:5. Rohy: 4:2.
Dobrovice: Dědek – J. Novák, Routek, Soběslav, Tvaroha – Fotr, Krystan (84. Žaloudek), Osvald (86. Sedláček), Bernát (64. Miškovský, 78. Schubert) – Volf, Kostka (68. Peljak).

Benátky – Králův Dvůr 3:2 pk (1:1)
Branky: 23. Knobloch, 70. Mařík – 15. vlastní, 51. Růžička. Rozhodčí: Drábek. ŽK: 1:2. Diváci: 180.
Benátky: Straka – Hakl, Borovička, Skuhravý, Horák – Kocourek (59. Zörkler), Knobloch, Šimeček, Bulíř – Mařík, Synek (88. Boček).

Karel Jedlička