Šlágr jara začali lépe hosté, v 17. minutě zblízka umístil Javorkův střílený centr do sítě Tafel. Jenže vzápětí vyrovnal Radek Mynář – předběhl protihráče a zpoza vápna krásně napálil skákající míč do sítě. Hned minutu nato Korcův přímák z hranice šestnáctky proletěl těsně kolem tyče veterána Černého (ročník narození 1964).

Po půlhodině se strhla průtrž mračen, spolu s hromy a blesky vytvořila ohlušující kulisu a vedla i ke kuriózně bolestivému zranění polepského Dudly, který se sklouzl po trávě jako po ledě a zabrzdil až holými zády o betonový chodník. „Hřiště bylo dobře připravené. Nás ovlivnilo počasí jen tím, že byli kluci mokří," usmál se trenér Horek Aleš Kohout. „Spíš jsem chvíli přemýšlel, jestli v té bouřce rozhodčí zápas nepřeruší."

Vedení na stranu hostů mohl po trestném kopu znovu strhnout Suchánek, jeho zakončení z malého vápna však vyškrábl brankář Durov. Vítězná akce přišla minutu před přestávkou na opačné straně hřiště. Mynář skluzem získal míč, Šimkův nájezd ještě Černý vyškrábl, ale Martin Korec z dorážky napnul síť.

Druhý poločas patřil Horkám. Proti Mynářovi se dvakrát zaskvěl Černý, Smetanův přímák zase volný Šťastný zakončil kostrbatě. V 70. minutě dovedl Stanislav Smetana sólo přes půl hřiště i díky uklouznutí obránce Raka kličkou brankáři až do kuchyně – 3:1. Horky na podzim prohrály v Polepech 2:4, a tak byl důležitý i čtvrtý gól, kterým získaly lepší bilanci vzájemných zápasů. Vstřelil ho ze závaru po rohovém kopu střídající Jiří Lukáš. „Už po vítězství nad Kosmonosy jsem říkal, že tenhle mančaft má na úplnou špičku a dnes to znovu ukázal. Čeká nás ale ještě těžká zkouška v sobotu v Klíčanech a další čtyři zápasy, musíme v těchto výkonech pokračovat až do konce," zdvihá prst trenér nového lídra I. A třídy.

I. B třída: Stará Boleslav - Dlouhá Lhota.
Divoká přestřelka zpečetila pád Dlouhé Lhoty

Luštěnice – V napínavém derby v Luštěnicích se diváci v devadesáti minutách gólu nedočkali, a tak musely o vítězi rozhodnout až následné kopy z penaltového puntíku. V nich nakonec byli o jednu penaltu úspěšnější domácí borci, kteří si tak připsali o jeden bod navíc. V prestižním duelu proti sobě nastoupili například bratři Miškovských nebo bratranci Hůlkovi. Bohužel pro rodinné příslušníky v dobrovickém dresu zápas skončil předčasně. David Miškovský musel po tvrdé ráně míčem do hlavy ve 23. minutě odjet do nemocnice na šití obočí. Josef Hůlka odehrál jenom o pět minut více. Pak musel odstoupit kvůli poraněnému kolenu.

I. A třída – 25. kolo

Horky – Polepy 4:1 (2:1)
Branky: 19. Mynář, 44. Korec, 70. Smetana, 81. Lukáš – 17. Tafel. Rozhodčí: Polák. ŽK: 2:1. Diváci: 159. Střely na bránu: 10:4. Rohy: 6:3.
Horky: Durov – Zahálka, Karásek, Šťastný, Jerochin – Smetana, Murárik (80. Hlaváček) – Horák (77. Lukáš), Mynář, Korec – Šimek (59. Doležal).

Kosmonosy – Divišov 4:2 (2:1)
Branky: 43. a 59. Kubelka, 4. Scheufler, 68. Sabol – 9. Campodonico, 74. Pekárek. Rozhodčí: Němeček. ŽK: 1:1. Diváci: 51.
Kosmonosy: Hošťálek – Sabol (86. Král), Žižka, Šimáček, Keszeg, Kozma, Novotný (70. Kraus), Scheufler, Žďánský (77. Štěpánek), Kubelka (87. Řehoř), Šulc.

Luštěnice – Dobrovice B 1:0 pk
Rozhodující penalta: Hůlka. Rozhodčí: Nejedlo. ŽK: 3:4. Diváci: 70.
Luštěnice: Řezáč – Kopa, Hrdlička, M. Hůlka, Lada (56. Mudroch), Fidrich, Pavlíček, Horák (76. Grus), R. Miškovský, Lasák, Cepka.
Dobrovice B: Bartoš – Kovach, Krejcar, Vladyka, Bartoň – Jakubec, J. Hůlka (29. Vejvoda), Jílek, Herink – Zikmunda, D. Miškovský (23. Loew).

Krajský přebor: Rejšice - MSK