Téměř hodinu strávil odpovídáním na všetečné otázky fotbalový reprezentant Marek Matějovský.

Právě v sousední Staré Boleslavi a posléze i v Brandýse Marek nastartoval svou úspěšnou kariéru, která poté pokračovala přes Mladou Boleslav až do anglického Readingu.

„Když jsem byl malý, tak jsem neměl možnost podobných tréninkových kempů jako vy. O to více jsem se snažil věnovat fotbalu, který byl na prvním místě. Na ostatní věci nebylo moc času. Škola je povinnost a neměla by se moc zanedbávat, ale celý zbylý volný čas jsem věnoval fotbalu a nakonec sem se dostal, tak kam jsem se dostal. Věřím, že to tak bude i u vás,“ přivítal se Marek Matějovský s šedesátkou malých fotbalistů.

Jedním z nejožehavějších témat byl zdravotní stav hráče po zranění z EURA. Z utkání s Tureckem si záložník mimo smutku z vyřazení odnesl i zpřetrhané vazy v kotníku. „Už je to více než tři týdny, co se mi to stalo. Léčba pokročila. Byl jsem překvapený, že docela rychle. Už si dávám i nějaké dávky na kole a chodím plavat. V tuhle chvíli ale ještě nejsem připravený na to, abych se zapojil do normálního tréninku. Zkoušel jsem běhat a ještě to bolí. Doktoři odhadovali šest až osm týdnů a asi vědí, o čem mluví,“ řekl Marek Matějovský.

Pak už vytrvale téměř hodinu odpovídal na dotazy. Odpovědi na nejzajímavější z nich najdete v našem videosestřihu.