Z elitní podzimní trojice zaváhal v patnáctém kole jenom Kněžmost, čehož dokázala využít Doubrava a posunula se na třetí příčku. Naopak první Chotětov i druhý Bakov dokázali zabodovat naplno, a na čele tabulky si tak vytvořili mírný náskok.

Právě Bakov zahájil jaro domácím zápasem proti béčku Rejšic a s jeho udoláním neměl výraznějších problémů. I když se po většinu zápasu snášel na rezervní bakovskou plochu déšť, hrálo se na výborně připraveném terénu. Na něm byli od začátku jasně lepší domácí, kteří od úvodního hvizdu arbitra Mucka diktovali tempo zápasu. Hosté se jakž takž drželi v prvním poločase, ale po odstoupení kapitána Putoríka už nekladli domácím téměř žádný odpor. Ti vyhráli poločas pohodlným rozdílem 3:0. Ve druhé půli přidal Bakov ještě další dvě branky, a po hodině zápasu to tak bylo už 5:0. Poté se i hosté osmělili a podnikli několik výpadů do domácí defenzivy, leč bez gólového efektu.

Chotětov čekal těžký zápas v Kropáčově Vrutici a i tady se hrálo na rezervní hrací ploše. Hned úvod zápasu přinesl stovce diváků zajímavou podívanou. Za domácí totiž otevřel skóre už ve druhé minutě Havelka, ale hned po rozehrání vyrovnal z protiútoku Koníček. Domácí měli proti favoritovi mírnou převahu, ale tu nedokázali gólově vyjádřit, což je mohlo výrazně mrzet po půl hodině hry, kdy hosty poslal do vedení z hraniční situace Ondřej Souček. Po změně stran sice pokračovala herní převaha domácích, dalšího gólu se už ale diváci nedočkali.

Dlouhá Lhota byla na domácím hřišti proti třetímu celku tabulky zvláště v první poločase lepším týmem. V něm nakonec padlo hned pět branek, čtyři z nich do hostující sítě. Ve druhém poločase už se hra vyrovnala, a přesto že se hrál pohledný fotbal nahoru – dolů, ani tady další gól už po obrátce nepadl.

V Doubravě se vše podstatné odehrálo v prvním poločase. Domácí poslal do vedení Hromada, ale za hosty odpověděl z penalty kanonýr Jindřich Bůžek. Pak ale Hlavno oslabil po druhé žluté vyloučený kapitán Michal Pokorný. Domácí nabídnutou přesilovku ihned zužitkovali, když je do vedení poslal Petr Koťátko a o chvíli později si dal dokonce vlastní gól Ondřej Zima. V samotném závěru poločasu pak poměr sil na hřišti srovnal také po druhé žluté (druhá udělena za zakopnutí míče) vyloučený domácí Hromada. Více místa na hřišti nakonec vyhovovalo domácím, kteří zásluhou Víta přidali v 66. minutě ještě jeden gól.

Zdětín měl doma proti Kosořicím výborný vstup do utkání, okořeněný navíc vedoucí brankou Těšínského ze šesté minuty. Po čtvrt hodině hry ale převzali otěže utkání hostující hráči, avšak proti vyrovnání stála dobře postavená domácí branka, na níž Kosořice hned dvakrát zacinkaly. Po domluvě v poločasové přestávce se na hřiště vrátil ten Zdětín z úvodu zápasu, který ovládl hřiště a nakonec i celý zápas poměrem 3:0.

Řepov měl na domácím hřišti proti poslednímu Beznu v prvním poločase územní převahu, ale střelcům se moc nedařilo. Výjimkou byl pouze Miroslav Uher, který stanovil domácím poločasové jednobrankové vedení. O něj ale domácí přišli dvacet minut před koncem, kdy za Bezno vyrovnal Tomáš Hötzel. Poté se ale domácí nadechli k mocnému závěru, jenž korunovali vítěznou brankou, kterou vsítil po závaru před hostující brankou Miroslav Veselý.

Okresní přebor – 15. kolo

Zdětín – Kosořice 3:0 (1:0)
Branky: 6. Těšínský, 68. Maurer, 86. Davídek. Rozhodčí: Kuba. ŽK: 0:3. Diváci: 52.

Řepov – Bezno 2:1 (1:0)
Branky: 26. Uher, 75. Veselý – 70. T. Hötzel. Rozhodčí: Louda. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Kropáčova Vrutice – Chotětov 1:2 (1:2)
Branky: 2. Havelka – 3. Koníček, 30. O. Souček. Rozhodčí: Janda. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Doubrava – Kostelní Hlavno 4:1 (3:1)
Branky: 14. Hromada, 32. P. Koťátko, 36. vlastní, 66. Vít – 22. J. Bůžek. Rozhodčí: Hloucal. ŽK: 3:5. ČK: 45. Hromada – 30. Pokorný. Diváci: 55.

Dlouhá Lhota – Kněžmost 4:1 (4:1)
Branky: 11. a 43. Šolc, 3. M. Limr, 25. Valenta – 27. J. Beran. Rozhodčí: Vrabec. ŽK: 1:4. Diváci: 65.

Bakov – Rejšice B 5:0 (3:0)
Branky: 12. a 51. M. Louda, 41. Pokorný, 44. Říha, 61. Hozák. Rozhodčí: Mucek. ŽK: 0:1. Diváci: 67.

Text: Petr Fencl, Jaroslav Bílek