Tři utkání skončila nejtěsnější výhrou hostů – Zdětín vyhrál 1:0 v Řepově, Chotětov v Kostelním Hlavně a Bakov v Bělé. 

Řepov Zdětínu vítězství usnadnil nejhorším podzimním výkonem. Hosté byli v celém průběhu zápasu běhavější a za úspěchem šli s daleko větším nasazením než domácí celek. Přesto hosté o výsledku rozhodli až 84. minutě, kdy se trefil Husák po chybě domácí obrany a brankáře.

Nejtěsnější výhru si připsal také vedoucí celek soutěže. Tři body z horké hlavenské půdy si přivezl Chotětov zásluhou Rusiňákovy branky z jedenácté minuty z přímého volného kopu. Jinak se v Kostelním Hlavně hrálo zcela vyrovnané utkání, kterému by slušela více remíza. Ke kvalitnímu zápasu pak přispěli svou měrou i přesní sudí.

V nedělním zápase pak Bakov potvrdil druhé místo v tabulce výhrou 1:0 v Bělé. O ní se postaral přesnou trefou z kraje druhého poločasu Mlynka. Bakov vyhrál i na červené karty, když hosty pět minut před koncem zápasu oslabil Petr Vitmajer, který vrazil rukama do protihráče.

BOLESLAVSKÝ útočník Lukáš Magera si v osmifinále MOL cupu kryje míč před domažlickým Markem Hejdou.
Střelec Magera: Na ostravský titul se jen tak nezapomene

 

Ve zbylých čtyřech zápasech už o branky nouze nebyla. Nejvíce si jich užili diváci ve Dlouhé Lhotě, kde hostovalo Bezno. Už v poločase tady byl stav utěšený a sice 3:3. Pak si prožil svou nevšední dvouminutovku bezenský Tomáš Hötzel. Nejprve si v 60. minutě dal vlastní gól, čímž poslal Lhotu do vedení, ale už o dvě minuty to byl opět on, kdo vrátil stav do nerozhodné podoby. Ten však platil pouhé tři minuty, neboť opětovné vedení zařídil Lhotě Lukáš Zdobinský. To už ale hosté hráli bez vyloučeného Kolaříka, který po žlutém faulu ještě za druhou žlutou stihl zakopnout míč. A Bezno už v deseti reagovat nedokázalo. Naopak svůj druhý gól v zápase přidal lhotecký Kohnhäuser, na nějž navázal další nevšední dvouminutovkou kapitán domácích Petr Šolc. Ten během dvou minut proměnil dvě nařízené penalty a rázem to bylo deset minut před koncem 8:4 pro domácí. Za hosty pak už jenom zkorigoval, a to také z penalty, Jan Šišpela.

Do Vrutice přijely Kosořice a v prvním poločase branka nepadla. V tom druhém jich pak padlo hned šest. Po hříchu pro domácí čtyři do jejich branky. Již ve 48. minutě po souhře Malíka si Sabol navedl míč na střed a na jeho tečovanou ránu už Manžel nestačil zareagovat. Hráči Kropáčovy Vrutice se v 55. minutě museli oklepat z další rány. Lochman s Valdmanem se nedohodli, kdo převezme míč, a ten získal soupeř. Lochman však vyvíjel na soupeře nátlak tak dlouho až míč získal, přihrál do druhé vlny a Sabol střelou k tyči navýšil vedení Kosořic.

V dalších minutách hráči Kropáčovy Vrutice přeci jen zvýšili úsilí. Z několika rohových kopů a následného závaru ale branka nepadla. Stejně tak v 70. minutě, kdy míč vytěsnil Vítek mimo tři tyče. Z následného rohového kopu se však už hlavou prosadil Čakrt – 1:2. Kosořičtí však nechtěli připustit drama. V 75. minutě vysunul Valdman Sabola, ten však sólo zakončil mimo. Stejně tak i o chvíli později Malík. Až vzápětí Sabol parádní technickou ranou vrátil Kosořicím dvoubrankové vedení. Tentýž hráč byl o dvě minuty později faulován na hranici vápna a tentokrát Malík z přímého kopu střelou přes zeď navýšil už na 1:4. V závěru zápasu sice domácí snížili zásluhou Korce, zbylé šance už ale gólem neskončily a hosté navázali na předchozí zápasy. I v tom smyslu, že opět dohráli utkání v oslabení, když rozhodčí v 84. minutě tasil červenou kartu pro Lochmana.

Ilustrační foto.
Rozhodčí měli nehodu u Čisté

Doubrava doma zdolala béčko Kosmonos poměrem 5:2. Přitom první poločas probíhal v režii hostujících mladíků, kteří jej vyhráli 2:1. Po změně stran ale začala mít navrch domácí zkušenost a domácím navíc pomohl brankář hostů, který si vybral dvě slabší chvilky. Toho domácí dokonale využili, zápas otočili a nakonec si v poklidu došli pro tři body.

Nevyhrálo ani druhé béčko v soutěži. Rejšice doma podlehly Kněžmostu 2:3. Hosté vedli v poločase o dvě branky, ale domácí dokázali ztrátu po přestávce smazat. Zápas ale nakonec rozhodl osm minut před koncem zkušený plejer hostů Jaroslav Smetana. 

Okresní přebor – 12. kolo

Doubrava – Kosmonosy B 5:2 (77. a 84. Vít, 41. J. Koťátko, 52. Jeleček, 54. Odcházel – 42. Novotný, 44. Beran), Dl. Lhota – Bezno 8:5 (11. a 70. Kohnhäuser, 75. a 77. Šolc, 14. Pastorek, 20. Flídr, 60. vlastní, 65. L. Zdobinský – 26., 38. a 89. Šišpela, 16. Kolařík ml., 62. T. Hötzel), Řepov – Zdětín 0:1 (84. Husák), Kr. Vrutice – Kosořice 2:4 (70. Čakrt, 80. Korec – 48., 55. a 76. Sabol, 78. Malík), K. Hlavno – Chotětov 0:1 (11. Rusiňák), Rejšice B – Kněžmost 2:3 (63. Jaroš, 76. Jon – 16. Šulc, 36. J. Beran, 82. Smetana), Bělá – Bakov 0:1 (49. Mlynka). 

Michal Bohdan, FK Brandýs nad Labem
Obránce Brandýsa vystřihl parádu. Takový gól už se těžko povede, říká

Petr Fencl, Jaroslav Bílek, Jan Adámek