Ve fotbalovém okresním přeboru je po 25 odehraných kolech jasné jediné – sestupuje Čistá. O titulu a druhém, případně třetím sestupujícím rozhodne až poslední kolo. Předposlední kolo pouze zúžilo počet adeptů na titul. Mistrem letošní sezony a postupujícím do I. B třídy bude buď rezerva Hradiště nebo Chotětov. Postavení na sestupové pozici hrozí stále ještě čtyřem oddílům.

Naděje na záchranu o víkendu přiživily celky z Bezna i Čejetic. Čechie rozhodla domácí zápas s Kostelním Hlavnem už v prvním poločase. Hlavně úvod zápasu patřil nabuzeným domácím, jejichž odhodlání výrazně kontrastovalo s hráči Hlavna, kteří hrají už jenom o konečné umístění ve středu tabulky. V prvních dvaceti minutách totiž domácí nasázeli hned tři góly a v podstatě rozhodli zápas. Hosté se probudili až po přestávce a k vidění byl velmi kvalitní fotbal. Střelba však v podání hostů byla nulová. Jediné vážnější ohrožení domácí branky přišlo až v 80. minutě hry, kdy trefili břevno. Slabou omluvou pak hostům může být fakt, že nastoupili v nekompletní sestavě, za což mohla svatba jejich kapitána a tým tak byl doplněn několika dorostenci.

Stejným výsledkem jako Čejetice vyhrálo i předposlední Bezno. To si vyšláplo na jistého sestupujícího z Čisté a to dokonce na jeho hřišti. První poločas přinesl v souboji dvou posledních celků přeboru vyrovnanou partii, přesto šli hosté do kabin s jednobrankovým vedením. Druhá půle ale domácím vůbec nevyšla. Po hrubých chybách v obraně hned třikrát inkasovala a definitivně bylo po zápase.

V ohrožení sestupem tak jsou naopak po prohraných zápasech celky Bělé a mladoboleslavské Akumy. Oba se o víkendu shodně představily na hřištích dvou postupových adeptů.

Akuma držela v Chotětově s favoritem v prvním poločase krok. I když domácí měli mírnou herní převahu, první půle skončila nerozhodně 1:1. Domácí ve druhém poločase ale zařadili vyšší rychlostní stupeň, přidali na fotbalovosti, a začali hosty výrazně přehrávat. A dokázali se prosadit i střelecky. Stínem domácího vítězství 4:1 pak bylo zranění kanonýra Ondřeje Součka, kterého s poraněním zad musela odvézt záchranka.

Bělá hrála v Hradišti a po herně vyrovnaném prvním poločase prohrávala 0:2. Ve druhém poločase už se hosté spíše bránili a byli to domácí, kdo se snažili přes obranný val soupeře přidat další branky. To se nakonec povedlo už jenom Mačákovi, ale i tak brali domácí všechny tři body. Před posledním kolem mají boj o titul ve svých rukách. Pokud naplno zabodují v Kropáčově Vrutici, nemusí se ohlížet na výsledek Chotětova a už po cestě z jihu mohou slavit titul.

Kněžmost doma přivítal Doubravu a na přestávku šli jeho hráči s vedením 1:0. Druhý poločas pak probíhal v režii domácích plejerů, kteří si nakonec v poklidu dokráčeli pro tři body za výhru 3:1.

Kosořice si vezou všechny body z Kosmonos. Na úvodní gól Malíka z deváté minuty ještě dokázal za domácí do poločasu odpovědět Žďánský. Hosté se ale prosadili i v úvodu druhé půle, na gól Jakubův už ale nikdo z domácích zareagovat nedokázal.

Rejšické béčko si rozdělilo body s Vruticí. V pohledném zápase nakonec padlo šest branek. Domácí dali své tři už v prvním poločase, ale v 68. vrátil hosty na dostřel Musil a konečnou dělbu bodů obstaral v 84. minutě Havelka.

Petr Fencl, Jaroslav Bílek